По две недели, Малахов тврди дека вашите зглобови и коски ќе престанат да ве болат и дека ќе видите дека целиот скелетен систем ќе стана поподвижен.

Генадиј Петрович Малахов, руски експерт за народна медицина, кој претставен во повеќе од 60 книги како да се третираат 200 најчести болести, смета дека зглобовите и коските болат затоа што со текот на времето тие акумулираат калцификации на сол што треба да се отстранат.

Тој дава рецепт за чистење сол од телото, што е многу едноставно. Овој курс на третман, сепак, треба да се спроведе, ако е можно, по чистење на дебелото црево (со вода и сол или вообичаена клизма). Се разбира, има ефект и без него.

Вечерта ставете 5 гр ловоров лист во 3 дл врела вода, што е најдобро исечкано. Гответе пет минути, извадете го од шпоретот и оставете да стои (можеби во термос) цела ноќ.

Следниот ден се цеди и се пие – малку по малку, со мали голтки во текот на целиот ден. Никогаш не го тестирајте целиот раствор одеднаш, бидејќи може да предизвика компликации и крварење.

Направете раствор од ловор три ноќи по ред и пијте три дена. По пауза од седум дена, курсот може да се повтори. За хронични заболувања на зглобовите и коските, пијте го растворот пет дена.

За време на третманот со ловор, не плашете се ако забележите дека урината ви е црвена и често уринирате. Ова е вообичаено, бидејќи солите во телото почнуваат интензивно да се раствораат и со тоа да го иритираат мочниот меур.

По две недели, Малахов тврди дека зглобовите и коските ќе престанат да ве болат и дека ќе видите дека целиот скелетен систем стана поподвижен. Ова значи дека третманот со ловоров бил успешен. Ако сè уште чувствувате болка – повторете го истото.

Извор: https://stil.kurir.rs

error: Content is protected !!