Веста за насилството што го доживеа сестрата на српскиот тиктокер Уна Каблар од рацете на нејзиниот сопруг Дамјан Хаџиќ се прошири низ регионот.

Дамјан ја претепал сестрата на Уна, 19-годишната Сара, а го повредил и нивното двомесечно бебе.

Илјадници луѓе ширум регионот на социјалните мрежи споделија видео од повредите на Сара барајќи Дамјан да биде најстрого казнет, ​​а меѓу нив беше и Марија Шерифовиќ.

Пејачката на својот Инстаграм остро го осуди овој напад и откри како семејството Хаџиќ ја сменило бравата во станот, а Сара и нејзиното бебе не можат да дојдат до личните работи.

„Сега сум мртов сериозен и пред да продолжам да фрлам оган, само да кажам дека ако е потребна каква било помош за ова девојче, за бебето, за кој било… јас сум тука“, рече Марија.

Инаку, и Уна и Марија, како и многу други кои го споделија видеото од повредите на Сара, открија дека нивните објави се отстранети од Инстаграм, но дека немаат намера да се откажат од борбата за правда. Емитува „ Кликс “.

error: Content is protected !!