Љубовниот живот на Ана Николиќ е прилично турбулентен, а ја поврзуваа со разни мажи.

Ана Николиќ зад себе има многу бивши љубовници. Некои се официјални, а некои се поврзуваа само со медиумите, додека самата таа не ги потврди.

Често била романтично поврзана со бизнисмени и спортисти, а на крајот завршила со раперот Стефан Ѓуриќ Раст, кој е 11 години помлад од неа. Во бракот ја добија ќерката Тара, а набргу потоа следуваше развод.

Ана прво ја поврзуваа со синот на Милорад Вучелиќ, Банет, кој на почетокот на кариерата беше во врска со пејачката. Наводно била во романтична врска со Слободан Томаш, сопственик на луксузна дискотека во Швајцарија каде Ана често настапувала, а според некои информации, еден нејзин настап чинел 10.000 евра.

Пејачката беше поврзувана и со поранешниот ракометар Владо Мандиќ. Сепак, најинтересно е што Ана во една прилика ја потврди врската, а Влада негираше, што многумина го окарактеризираа како понижување.

Сепак, една од најголемите љубови на атрактивната пејачка беше бизнисменот Родољуб Радуловиќ, попознат како Миша Банана. Таа не еднаш отворено призна дека Миша е нејзината најголема љубов со која била на почетокот на кариерата, како и дека материјално и помогнал кога морала да го сними нејзиниот деби албум. Потоа наводно и дал 100.000 евра.

Пејачката наводно и посветила песна на Миша Банана.

Медиумите објавија дека Николиќ бил во врска со контроверзниот бизнисмен Ац Костур, кој беше убиен во 2008 година, но пејачката не ја потврди оваа врска.

Таа имаше кратка љубовна врска и со бизнисменот Матија Ѓорковиќ, кој инаку е познат по тоа што има слабост кон пејачите.

Пејачката ја поврзуваа и со албанскиот бизнисмен Ќазим Османи. Имено, Ана била во кратка врска со Османи, а медиумите се вртеле за нив кога Ана била претепана од неговата поранешна девојка Манда Поповиќ. Овој случај заврши на суд.

Во јавноста се појавија и пораките кои Ана му ги испрати на Џазим во кои вели дека се срами што спиела со него.

Драган Томовиќ, црногорски архитект, бил и нејзин поранешен љубовник, а на пејачката наводно не и пречело тоа што е оженет и има ќерка.

„Луд камен“ и бурен развод

На домашната јавност и приреди најголем шок кога објави дека тајно се омажила за младиот рапер Стефан Ѓуриќ Раста. Свадбата се одржа на 28 јули 2016 година, а парот само ден претходно закажал венчавка во општина Вождовац.

Наместо првата брачна ноќ, Ана и Стефан закажаа настап.

Една година подоцна, Ана и Раста станаа родители на ќерката Тара, а потоа следеа многу проблеми. Најпрвин објавија дека официјално се разведени, но по неколку месеци дојде до помирување и открија дека ќе ги повлечат документите за развод и дека сакаат да работат на нивниот брак.

Во медиумите се појави и веста дека пејачката го уништила автомобилот на Руста. “Таа вечер бев сериозно во неволја. Дојдов пред зградата во влечки, се разбира пижами. Потоа со клучевите напишав на нов мерцедес од 100.000 евра. Напишав “Јас сум пи**о Ана” Штетата беше 5.000 евра.