Премачкајте ги со џем од кајсии, а може да пробате и џем од сливи.

Ванилиците се едно од највкусните, но и најпопуларните антички колачиња .

И ние веруваме дека повеќето од вас го имаат рецептот на вашата баба, или некој варен, на кој се држите.

Но, понекогаш е добро да пробате нешто ново.

Овој рецепт е малку поинаков, но не му штети на вкусот на кој било начин , напротив. Вкусот останува ист, ако не и подобар од класичните.

Направете ги со кисела павлака и уживајте во новиот вкус на добро познатите колачи. Премачкајте ги со домашен џем од кајсии или можете да пробате и џем од сливи.

Ако сакате, можете да додадете путер или маснотии, и можете да додадете ванила или обичен шеќер. Количината на шеќер е по ваш вкус.

Компоненти:

  • 1/2 кг брашно
  • 200 гр путер
  • 4-5 лажици кисела павлака
  • кора од лимон
  • 2 жолчки
  • 1 кесичка ванилин шеќер или
  • шеќер по вкус

Подготовка:
Изматете го путерот додека не стане пенест, потоа додадете ја павлаката (2-3 лажици) и кората од лимон. Комбинирајте и додадете просејно брашно. Промешајте малку, потоа додадете ги жолчките и уште 2 лажици кисела павлака. Месете го тестото. Потоа развлечете го тестото до дебелина на прстот.

Извадете ги круговите со чаша ракија. Се редат на плех обложен со хартија за печење и се печат на 150-180 ° C околу 10 минути. Ванилите треба да останат бели кога ќе ги извадите. Премачкајте со џем и соединете.

error: Content is protected !!