Month: October 2020

Пендаровски наместо на Чешка го честиташе Денот на независноста на Чехословачка, но и на погрешен човек

Претседателот Пендаровски денеска на неговиот официјален твитер-профил, двапати се обиде да му го честита национален празник на чешкиот претседател Милош…