Month: May 2024

НОВО ПРАВИЛО ЗА ВЛЕЗ ВО ОМИЛЕНАТА ДЕСТИНАЦИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ: Еве кога ќе почне, ова мора да го имате на ум!

Земјите-членки на ЕУ ќе можат да го ограничат бројот на гранични премини на нивната територија, а ќе бидат дозволени и внатрешни граници меѓу земјите-членки, но најмногу за период од две…

Пејачка од регионот имаше афера со оженет бизнисмен и ја претепаа поради албанскиот моќник: И му направи хаос на сопругот!

Љубовниот живот на Ана Николиќ е прилично турбулентен, а ја поврзуваа со разни мажи. Ана Николиќ зад себе има многу бивши љубовници. Некои се официјални, а некои се поврзуваа само…

Никогаш не го криел албанското потекло, ниту дека пораснал во сиромаштија: Живеел со 17 браќа и сестри, а тагата ја криел со насмевка

Тој израснал во сиромашно семејство, со 17 браќа и сестри, тренирал да биде келнер, а животот му ја подготвил најубавата бајка Популарниот фолк пејач Беки Бекиќ , чие вистинско име…

ДЕНЕС СИТЕ ТРЕБА ДА НАПРАВИМЕ ЕДНО: Славиме ГОЛЕМ ПРАЗНИК, а верниците не знаат за ова правило

Тој е роден и израснат како неверник, но како млад човек верува во Христа и се крсти Православна црква и верниците денеска го празнуваат Преподобен Теодор Богопосветен . Бил ученик…

ХИТ видео од „Се или нешто“: Цело студио „прсна“ од смеа кога чичко Крсте кажа зошто ќе ги троши парите (ВИДЕО)

Квиз шоуто „Се или нешто“ долги години се емитува на малите екрани, а верните и бројни гледачи на популарната игра со банкарот, може да уживаат во доста интересни епизоди и…

Шеесет годишен го направија да изгледа како да има 30 години-турските клиники го шокираа светот(ФОТО)

Низа естетски корекции станаа многу популарни меѓу луѓето, толку многу што нивниот изглед се менува до непрепознатливост. Често слушаме за естетските операции на клиниките во Турција кои станаа многу популарни…

Вучиќ: Mногу инвстирав во нашите браќа Македонци, ме погоди што Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија Александар Вучиќ при синоќешното гостување на ТВ Прва го коментираше гласањето на резолуцијата за Сребреница, но и претставниците на црногорското владејачко мнозинство кои во собраниска процедура го…