Month: June 2024

ПОМИНАА РЕЧИСИ 2.000 КМ ОКОЛУ СО ЈУГО ДА ЈА БОДРАТ СРБИЈА НА ЕП: СИТЕ ЗБОРУВААТ ЗА НИВ… (ВИДЕО)

Кога виделе со што заминале на толку долго патување, странец на патот им дал полн резервоар и пиво! А еве што ќе се случеше ако ги победивме Англичаните. Најголема атракција…

ЗАБОРАВЕТЕ ДА ТРОПАТЕ НА ЛУБЕНИЦА: Ова се 3 сигурни НАЧИНИ да ја избереш НАЈСЛАТКАТА ЛУБЕНИЦА – НЕ ПРОПУШТАЈТЕ НЕМА УТКА

ЗАБОРАВЕТЕ ДА ТРОПАТЕ НА ЛУБЕНИЦА: Ова се 3 сигурни НАЧИНИ да ја избереш НАЈСЛАТКАТА ЛУБЕНИЦА – НЕ ПРОПУШТАЈТЕ НЕМА УТКА Секако, единствениот и правилен начин е да го отворите, уверете…

ДЕНЕС Е ГОЛЕМ ХРИСТИЈАНСКИ ПРАЗНИК, И СИТЕ ТРЕБА ДА ГО ПРАВИТ ОВА ЗА ЗДРАВЈЕ! Обичајот Е ЈАСЕН И СТРОГ, а се верува…

Овие две свети жени, сестри на Лазар, пријателка на Христос, живееле во Витанија, село во близина на Ерусалим Православна црква и нејзините верници денеска го одбележуваат споменот на светите мироносици…

Само што се родил мајка му го фрлила во ѓубре: Го зел човек од градската чистота, после 12 години сфатил што направил

Кога еден човек нашол момче од чистотата на градот, не ни помислувал дека неговиот живот ќе се промени Приказните за напуштени, пронајдени и посвоени деца се секогаш тешки и емотивни.…

Се чував за првата брачна ноќ и тоа ми е најголема животна грешка: Беше толку трауматично што ѝ се јавив на сестра ми во солзи

Лејси, од САД, вели дека е израсната во „култура на чистота“ и дека тоа со години ѝ го уништило сексуалниот живот. На нејзиниот профил на „TikTok“, таа одговори на објавата…

МУСЛИМАНСКИТЕ ВЕРНИЦИ ДЕНЕСКА ПРОСЛАВУВААТ КУРБАН БАЈРАМ: Овие обичаи ги почитуваат со векови

Денеска, по изгрејсонцето, муслиманите го клањаа Бајрам намаз во џамиите, со што се означи официјалниот почеток на четиридневниот празник. Муслиманските верници денеска го слават првиот ден на Рамазан Бајрам, еден…

ПРЕД ДА ЗАМИНЕТЕ, ПРОВЕРЕТЕ ГО ОВОЈ ДЕТАЛ НА ДОКУМЕНТОТ: Ќе ве вратат од граница – важно е да знаете

На сопствениците останува да утврдат дали нивните патни исправи се валидни Бидејќи вратите за летната сезона се на пат да се отворат и секој едвај чека да ги спакува куферите…

Кој го наследил богатството на Роберто Кавали? Сандра во старо време му менуваше пелени, но тоа не и се исплатеше

Роберто Кавали почина на 12 април 2024 година, по долго боледување на 83-годишна возраст, а покрај него беше неговата девојка Сандра. Светот на модата се уште тагува за смртта на…