ВЕСТИ

Пендаровски наместо на Чешка го честиташе Денот на независноста на Чехословачка, но и на погрешен човек

Претседателот Пендаровски денеска на неговиот официјален твитер-профил, двапати се обиде да му го честита национален празник на чешкиот претседател Милош…

Тасевски до Караџовски: Не беше ти дечкото кој пред изборите шлакнато насмеан убедуваше дека нема потреба од паника оти ја имате короната под контрола

Денес истиот тој фраер, шири невидена паника и повикува на спроведување најстроги мерки за заштита, иако некои од нив го…