Category: ВИДЕО

ПОМИНАА РЕЧИСИ 2.000 КМ ОКОЛУ СО ЈУГО ДА ЈА БОДРАТ СРБИЈА НА ЕП: СИТЕ ЗБОРУВААТ ЗА НИВ… (ВИДЕО)

Кога виделе со што заминале на толку долго патување, странец на патот им дал полн резервоар и пиво! А еве што ќе се случеше ако ги победивме Англичаните. Најголема атракција…

Лука Модриќ си изгради цела населба, живее во куќа вредна 12 милиони евра: Има кино, 9 спални соби и градина која го одзема здивот(ВИДЕО)

Луксузната куќа на Лука Модриќ е како дом од соништата. Секоја соба е приказна сама за себе, но погледот на морето е она што и дава посебен шарм. Лука Модриќ…

ОВА Е ЧОВЕКОТ КОЈ СО ШИШЕ ГО УДРИ ЃОКОВИЌ ПО ГЛАВА: Еве како се случи сето тоа (ВИДЕО)

Видеото кое се појави на социјалните мрежи ја покажува реакцијата на главниот виновник Инцидентот што се случи на стадионот Форо Италико во Рим ги запрепасти спортските фанови ширум светот. Најдобриот…

Самохрана мајка си изгради куќа: Рај од 18,5 метри квадратни за кој сите зборуваат

После два неуспешни брака, изгубен дом, Мишел решила да изгради сопствен дом Мишел Бојл до неодамна беше принудена да изнајмува куќа во Орегон за 1.173 евра месечно. Поради високата кирија…

„ИМАВ ПЕТ СКОКАЊА СО ПАДОБРАН, ОД КОИ ДВА СЕ ЗАКАЧИВ НА ТОПОЛА“: Ангелов открива интересни анегдоти од неговото минато

Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов во подкаст гостувањето на Сител, открива детали од минатото кога скокал со падобран. Вели дека бил многу слаб и дека висел на топола бидејќи не…

(ВИДЕО) ТАТКОТО НА ЕДЕН ОД УАПСЕНИТЕ ЗА УБИСТВОТО НА ДАНКА: Не верувам дека е способен за такво злосторство, но ако го направил, ќе одговара

Душан Јанковиќ, таткото на Срѓан Јанковиќ, еден од уапсените за убиството на Данка Илиќ (2) во Бањско поле кај Бор, за „Блиц“ вели дека не верува дека неговиот син е…

Тешката судбина на младото момче од Македонија: Како бебе мајка ми ме фрлила во канта, пред три години трактор ме прегази, сакам стан и работа

руица Атанасов имал поразлични планови за неговиот живот и можеби ќе бил успешен фудбалер доколку тој му поделел поубав избор на карти. Сепак, пораснат во дом очигледно својата карма подоцна…

Во Белгија поставена ИФТАРСКА софра долга два километри (ВИДЕО+ФОТО)

– Во организација на голем број невладини организации на улицата „Турнхоутсебан“ поставени се маси по повод ифтар, вечерен оброк во текот на месецот на постот Рамазан, како еден вид проект…

АКО ГО ИМАТЕ ОВОЈ ОЛДТАЈМЕР ВО ГАРАЖА, ЌЕ СТАНЕТЕ ПОБОГАТИ ЗА 7.000 ЕВРА: Го возела ПОЛОВИНА МАКЕДОНИЈА, денес вреди цело богатство!

Трабантот беше најчестото возило во Источна Германија и се извезуваше во земјите од комунистичкиот блок, како и пошироко. Истражувањето открива дека НАШИТЕ возачи претпочитаат користени возила од Италија, но Трабантот…