ЖИВОТ

Конечно добри вести: Индискиот премиер даде ветување дека Индија како најголем светски производител на вакцини ќе му помогне на целиот свет со новите вакцини!

Индискиот премиер Нарендра Моди денеска во Обединетите нации вети дека ќе ги стави на располагање на целиот свет капацитетите на…

error: Content is protected !!