Цел свет зборува за човекит кој поминал 128 дена во болница, дури 51 на респиратор

Лери Кели важел за еден од најзагрозените пациенти во болницата Синај во Њујорк. Ден откако бил примен бил ставен на респиратор бидејќи коронавирусот ги уништил неговите бели дробови. По 128…

Дали ќе се продолжи мерката 14.500 денари за вработените во компаниите зафатени од кризата

Продолжување на мерката за зачувување на работните места до септември да биде првата одлука на новата Влада. Оваа мерка предвидува 14.500 денари за вработените во компаниите зафатени од кризата и…

Добил 1.000.000 денари на англиската Чемпионшип лига во обложувалниците на Sport Life

Среќно и со милионска добивка заврши драмата во англиската Чемпионшип лига за играчот на Спорт Лајф во Скопје-Центар. Типувал само на 12 натпревари од последното коло на оваа лига, со…

Господ да ни помага македонци од Комората на извршители се огласија со соопштение

Заврши грејс периодот за наплата на неплатените сметки и долгови кои граѓаните и компаниите ги имаат кон разни фирми и доверители. Од денеска извршителите продолжуваат со редовните активности откако истече…

Заради корона не можам да дојдам во Македонија и да го запознаам син ми!

Токму ова најтешко ѝ паѓа на нашата соговорничка и сограѓанка Маја Ѓорѓевиќ Илиев која последниве четири години од животот со сопругот Александар и нивниот сега веќе едногодишен син Амадео, живее…

Груби: Ќе ги засилиме контактите со СДСМ, не доаѓа во предвид коалиција со Левица

Организацискиот секретар на ДУИ, Артан Груби, во интервју за албански „Шчип“ вели дека со СДСМ имаат секојдневни контакти кои тој очекува да се засилат со формирање на институции. -Ние се…