Граѓаните се жалаат за МојДДВ: Владата пред избори ветуваше дека ќе ја зголеми добивката а се случи обратно!

По 100, 200 или 300 денари помалку од првично впишаните имаат граѓаните на извештаите за скенираните сметки за претходното тримесечје односно за април, мај и јуни. Повеќемина се жалат на…

Ќе може да си ја дозволеме сите Вакцината против корона вирус која ќе чини само 2,50 евра

Фармацевтскиот концерн „АстраЗенека“ планира вакцината против коронавирус да ја изнесе на пазарот до крајот на годинава, а како што најави претседателот на компанијата, Паскал Сориот, таа ќе чини 2,50 евра.…

ВИДЕО! Како на филмл уѓето бегаа од поплавените улици во трговските центри, а кога надојде водата и таму настана хаос- пеколно невреме во соседството

Загреб синоќа беше погоден од силна бура, која предизвика поплави во делови на главниот град на Хрватска. Како што пренесува порталот Индекс, дождот во Загреб почнал да врне околу 21…

Видео: Борис Стојменов за тв21- “Ми бараат милион евра мито – не им давам” !

Денеска полицијата во центарот на Скопје избрка градежни работници од објект за кои велат дека нема дозвола за градба. Присутен беше и сопственикот Борис Стоjменов кој се скара со полицијата.…

Денеска е обичај сите верници да се помолат и да ги изговорат зборовите на Богородица ќе му помогне на секој верник

Денеска се прославува чудотворната икона на Пресвета Богородица Троеручица. По преданието припаѓа во редот на неракотворни икони или икони кои ги иконописал апостол и евангелист Лука, првиот христијански сликар. Иконата…

ВИДЕО: Силно невреме ја погоди Тузла – улиците поплавени, ветерот кршеше дрва

Градскиот кризен штаб за Цивилна заштита на Тузла прогласи синоќа на вонредната седница состојба на природна непогода, после несекојдневното невреме кое го погоди градот. Првите информации покажуваат дека штетата во…