Според неофицијални информации, Тошковски ќе биде министер за внатрешни работи, Муцунски за надворешни работи, Кочоска за финансии, Николоски за транспорт, Мисајловски за одбрана, Јаневска за образование…

Викендов ќе биде дефинитивно познато како ќе изгледа новата влада предводена од мандатарот Христијан Мицкоски, бидејќи кандидатите за министри од ВМРО-ДПМНЕ треба да бидат потврдени на седници на Извршниот и…

Груевски ја нападна Горде на ФБ: И објави за што не може нигогаш во животот да и прости!

НЕПРОЧИТАНА ЛЕКТИРА ЗА “ХРАБРОСТА” И “ЖРТВАТА” НА ГОРДАНА ЈАНКУЛОВСКА: ЌЕ БЕШЕ МНОГУ ПОХРАБРО ДА КОРИСТЕШЕ АЗИЛ ОДКОЛКУ СО ЛАЖЕЊЕ ДА ГИ МЕСТИ СВОИТЕ СОРАБОТНИЦИ ЗА ДА СЕ СПАСИ СЕБЕ И…

„Имам 45 години, знаете ли колку пријатели погребав кои водеа здрави животи? Ова е правата вистина

Среќата е во вашата глава, тврди Светлана Казина, која решила да го живее животот што мисли дека го заслужува Пред 25 години, уметницата Светлана Казина се преселила во мала куќа…

На 15 години лудо го сакала, па завела оженет, после Аркан само тој се вразумил: Ова се сите дечковци на Цецa Ражнатовиќ

Цеца Ражнатовиќ најголемата љубов ја доживеа со Аркан, по неговата смрт не можеше да се смири со никого, сите романси и беа краткотрајни… Светлана Цеца Ражнатовиќ никогаш не криела дека…

Молитва која ги протерува лошите мисли: отец Тадеј верувал дека овие зборови се лековити

Зборовите имаат голема моќ, верува отец Тадеј, кој почина во 2003 година, додека рече дека оваа молитва ги протерува лошите мисли. Моќта на позитивните мисли е голема и тоа е…

Ниту една жена не направила поголема будала од сопругот од неа: Го изневерува со години, а тој ја гледа како Бог!

Вил Смит (55) се појави со целото семејство на црвениот тепих за промоција на неговиот нов филм, а главна атракција беше неговата сопруга Џејда Пинкет Смит (52). Вил Смит беше…

Кога лекарите го виделе лицето на Мајкл Џексон на масата за обдукција – останале шокирани: тој немал коса, но ја имал оваа тетоважа

Мајкл Џексон имаше 50 години кога почина, а пластичните операции и анорексијата трајно му го уништија телото. Со поинакви очи се гледа моментот кога Мајкл Џексон ја однесе „месечевата прошетка“…