Нашол паричник со 150 денари и писмо со адреса: Кога тропнал на вратата се шокирал

Вракајќи се од работа, едно момче пронашло паричник на улица. Го отворил надевајќи се дека ќе пронајде документи за да го врати на сопственикот, но доживеал неверојатно изненадување. Внатре имало…

Клупите се празнат, цели семејства се селат од Македонија: Драстично намален бројот на средношколци

Податоците од Државниот завод за статистика покажуваат дека училишните клупи се повеќе се празнат, а објавените бројки покажуваат дека цели семејства со деца на училишна возраст ја напуштаат Македонија. Тука…

СИЛНО НЕВРЕМЕ ДОАЃА КОН МАКЕДОНИЈА: Граѓаните предупредени на ГРОМОТЕВИЦИ И ВЕТЕР!

Во Хрватска во текот на утрото почна да дува силен ветер. Најавената промена на времето пристигна во Хрватска со засилена облачност, дожд и врнежи најпрво во северозападниот дел од земјата,…

ЈА ВРЕЃАЛ ЖЕНАТА ЗАТОА ШТО ДЕТЕТО НЕ ЛЕЧЕЛО НА НЕГО: Соседите озборуваа, таа живееше во ПЕКОЛ, а мистеријата беше решена по 38 години

Околината на Алиона, па дури и нејзините родители не беа среќни бидејќи таа не личеше на нив и се сомневаа дека нејзината мајка е неморалнА. Алиона Романова порасна слушајќи гласини…

Самохрана мајка си изгради куќа: Рај од 18,5 метри квадратни за кој сите зборуваат

После два неуспешни брака, изгубен дом, Мишел решила да изгради сопствен дом Мишел Бојл до неодамна беше принудена да изнајмува куќа во Орегон за 1.173 евра месечно. Поради високата кирија…

„Отидов сама на гробот на Жељко, седнав, а упорно ми звони Марина…“ Цеца наежи од деталите за песната „Пиле“

Цеца сега раскажа дека Марина дел од песната му посветила на починатиот постар син Милош, но и на сопругот Жељко Ражнатовиќ Аркан. Музичката ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ за прв пат…

Денешните деца сакаат сè веднаш, јас јадев леб и сало дoдека да дојдам до милион евра: Дара Бубамара искрена

Дара Бубамара е една од најпопуларните пејачки, која може да се пофали со бројни настапи, високи хонорари, недвижен имот… Но, не било така отсекогаш. Пејачката се сеќава на нејзиното детство,…

Среќата ќе биде на нивна страна до 2034 година: Овие 3 хороскопски знаци ги очекува децениска благосостојба

Следните десет години ќе бидат одлични за нив, не само на финансиски, туку и на приватен план Астролозите се согласуваат дека соѕвездието на планетите на небото во следните десет години…

Лекарите ја лекувале од циста на јајници, а таа цело време имала рак: Еве кои симптоми ги добила

Ова е приказна за девојка која се борела со тешка форма на рак, и симптоми кои може да изгледаат безопасни Кога Ели Вилкок доживеала ненадејна стомачна болка, претпоставувала дека се…

ЗА ДВА ДЕНА ПОЧНУВА ГЛУВАТА НЕДЕЛА НА ВЕЛИГДЕНСКИОТ ПОСТ: Правилата се јасни, во текот на оваа недела црквата СТРОГО ЗАБРАНУВА…

Петтата недела од Велигденскиот пост која во календарот се нарекува Глува недела, името го добила по тоа што во голема мера е поминат постот и следи време на молчење, покајание,…