Вучиќ: Mногу инвстирав во нашите браќа Македонци, ме погоди што Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија Александар Вучиќ при синоќешното гостување на ТВ Прва го коментираше гласањето на резолуцијата за Сребреница, но и претставниците на црногорското владејачко мнозинство кои во собраниска процедура го…

Еве што да правите кога вашиот сопруг ќе изгуби интерес за вас и не сака интимни односи: „Ако го слушнете како го кажува ова, оставете го“

Многу жени се прашуваат што да прават кога мажот ќе изгуби интерес за нив, а овој руски психолог го дал одговорот Сè почесто сме сведоци на врски и бракови во…

Денес се празнува летен Свети Никола – верниците веруваат дека помага на сите што се молат за болест!

Верниците на православната црква денеска го одбележуваат летниот Свети Никола, празник посветен на преносот на моштите на Светиот отец Николај – Мирликискиот чудотворец. Христијаните веруваат дека Свети Никола е чудотворец…

Секој трет размислува да се исели од Македонија: Зар е толку лошо?

Секој трет човек во Македонија размислува да се исели од државата, покажува последното истражување на јавното мислење кое за „Детектор“ го спроведе Институтот за политички истражувања Скопје. Според него, 32,3%…

КОЈ Е СВЕТА ВЕЛИКОМАЧЕНИК ИРИНА КОЈА ЈА ПРОСЛАВИМЕ УТРЕ? Бог ја оживеа, незнабошците ги претвори во ХРИСТИЈАНСТВО

Света Ирина, чие световно име е Пенелопа Православна црква и нејзините верници утре го слават денот посветен на Светата великомаченичка Ирина. Во христијанството има две свети Ирини, но во овој…

СИТЕ УТРЕ ДА ЈА СТАВАТ ОВАА БИЛКА ПОД ПЕРНИЦА: Славиме ГОЛЕМ ПРАЗНИК, а се верува дека ќе ве ЗАШТИТИ од…

Сите обичаи и верувања за Света Пелагија Тарсиска. Иако нејзините родители биле незнабошци, таа уште од мала во своето срце чувствувала љубов кон христијанството. Во тоа време царот Диоклецијан најмногу…

ОВА Е ЧОВЕКОТ КОЈ СО ШИШЕ ГО УДРИ ЃОКОВИЌ ПО ГЛАВА: Еве како се случи сето тоа (ВИДЕО)

Видеото кое се појави на социјалните мрежи ја покажува реакцијата на главниот виновник Инцидентот што се случи на стадионот Форо Италико во Рим ги запрепасти спортските фанови ширум светот. Најдобриот…

На кого ќе припадне местото Претседател на Собрание, Мицкоски седнува на маса со лидерите на „Вреди“!

Почетната понуда на Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се четири, најмногу пет министерски позиции за влез на „Вреди“ во владината коалиција. Позицијата на „Вреди“ е пет до шест министерства, плус…