По една ноќ, таа се нашла во проблем, кој сега станал уште покомплициран.

Бремена жена од Велика Британија побарала помош на TikTok да најде момче со кое верува дека забременила по една ноќ. Нејзиниот апел собра повеќе од два милиони прегледи, но не очекуваше дека ќе ѝ кажат дека таткото на нејзиното бебе е мртов.

– Дали некој го познава овој човек од Глазгов? – Сара Џејн Сноу (30) од Единбург ги замоли луѓето да и помогнат.

Шкотланѓанецот објасни дека таа и нејзиниот мистериозен љубовник се запознале за време на краткото патување на Канарските Острови, омилена дестинација за Британците, во првата недела од август 2022 година.

– На момчето што го запознав во Тенерифе. Ќе станеше татко во април 2023 година – напиша таа заедно со фотографија од мистериозен маж кој ја бакнува во образ, а додаде и снимки од ултразвук.

Таа ја означи својата објава со хаштагот #HelpMeFindHim, кој е исклучително популарен на TikTok, меѓу другото и поради вакви случаи. Меѓутоа, наместо шанса да ја обнови нивната врска, Сара добила низа пораки во кои се тврди дека момчето се вика Стив и дека неодамна починал.

– Почивај во мир Стив, тоа беше сообраќајна несреќа – коментираше еден од „ожалостените“.

– Стив! За жал, тој почина пред 2 недели – напиша друго лице.

– Во еден од моите последни разговори со Стив ми кажа дека едвај чека да стане татко еден ден. Летај високо другар, прерано си замина – прочитај еден од „најтрогателните“ коментари.

Сепак, идната мајка, како и многу корисници на TikTok во коментарите, не беа убедени дека „Стив“ е навистина мртов, туку дека ова е или невкусна шега или обид да се избегне плаќање алиментација за непланирано дете. .

– Тоа е шега… веројатно не се вика Стив и веројатно не е мртов – напишал некој.

Кога Сара ја прашале дали има некаков напредок во потрагата по таткото на бебето, таа во коментарите напишала: „Не сум слушнала ништо од него или од некој што го познава“.

Рекла и дека ги добила резултатите од ДНК тестот и дека е сигурна дека на крајот ќе го најдат момчето на сликата.

Погледнете го видеото ТУКА!