Филипче: Со порака од Бигорскиот манастир

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска го посети манастирот Св.Јован Бигорски и се сретнал со Епископ Партениј, Игумен Бигорски. „На неформалната средба зборувавме и за престојните празници и важноста дека…

ТЕСТ: Кој број недостасува на местото на прашалникот?

Внимателно погледнете ја следната фотографија, добро размислете и обидете се да откриете кој број недостасува на местото на прашалникот. Дали успеавте да го пронајдете точниот одговор? Точното решение може е:

КОЈ ЌЕ КОНКУРИРА ЗА НОВА ДРЖАВНА ПОМОШ – набргу ќе се крои петтиот пакет мерки

Владата многу брзо ќе седне на зедничка маса со сите засегнати чинители од ковид кризата во земјава, како што се бизнисмените, односно коморите, потоа синдикатите како претставници на работниците, граѓанскиот…

Не му е лесно и на Охридскиот Дедо Мраз: Наместо да дели подароци тој се качил на камион од Комуналното претпријатие

Додека останатите Дедо Мразовци се сликаат со дечиња и делат подароци, охридскиот Дедо Мраз се качил на камион за ѓубре па ги забавува минувачите… Денес на улицата Македонски Просветители минувачите…

ФОТО: Две лица загинаа во страшна несреќа вечерва во Македонија

Две лица го загубија животот во страотна сообраќајка кај гостиварското село Чајле, јавува ТВ Коха. Од самите фотографии може да се забележи дека станува за тешка сообраќајна несреќа. Засега нема…

Виролог за кој цел свет зборува: Уругвај има најниска стапка на смртност од коронавирусот поради него, а луѓето го честат пиво кога ќе го сретнат…

Вирологот Гонзало Мораторио кој што докторирал на Институтот Пастер денеска во Уругвај е голема ѕвезда. „Nature“ пренесува дека луѓето му приоѓаат на улица за да се запознаат со него, му…