КОЛКУ ПЛАТА ЗЕМА ПРЕМИЕРОТ МИЦКОСКИ, А КОЛКУ МИНИСТРИТЕ И КОЈ МИНИСТЕР ИМА ПРАВОНА БОНУС?

Владата на својата официјална веб-страница во делот „отчетност“ ги објави платите на функционерите од владиниот кабинет. На врвот на табелата е премиерот Христијан Мицкоски со плата од 140.450 денари, односно…

Кога луѓето ќе ја видат сестрата на Ибрахимовиќ – се чудат: Нејзиниот начин на живот ги остава без зборови, сите се прашуваат дали е ова реално

Станува збор за исклучителна жена која беше голема поддршка, поддршка и инспирација за Златан во текот на сите предизвици низ кои помина и на теренот и надвор од него. Златан…

Се најдов лице в лице со огнот – сведоштво на Златко Димов повредениот во пожарот кај Сирково

Повредениот Златко Димов во пожарот кај росоманското село Сирково, се опоравува од изгорениците. Кога МИА денеска го контактираше, тој повторно беше на Клиниката за пластична хирургија во Скопје. Во телефонски…

ФОТО: Плативме 1.700 евра за одмор во Грција во луксузен хотел, а погледнете што добивме (ФОТО)

Семејството Лалиќ од Белград кон крајот на јуни замина на 10-дневен одмор во Грција, каде требаше да бидат сместени во луксузен комплекс со четири ѕвезди. Целосната цена на аранжманот била…

Што го натера Бајден да се повлече од трката за претседател? Една работа беше пресудна, не е тоа што мислите

Само претходната ноќ, Бајден им кажа на советниците дека ќе ја продолжи борбата против ривалот Доналд Трамп во ноември. Американскиот претседател Џо Бајден во неделата ги информираше своите најблиски соработници…

СКАНДАЛ ВО ЛУКСУЗЕН ХОТЕЛ ВО АНТАЛИЈА: ГО ЗЕЛ ДУШЕКОТ ОД СОБА И СИ ЛЕГНАЛ ВО РЕСТОРАН (ВИДЕО)

Скандал во луксузен хотел во Анталија, си легнал на душек во ресторанот Турист кој престојувал во хотел во Турција имал проблем со клима уредот во својата соба и случајот го…

Невремето им го уништи скромниот дом на семејството Димовски од Шуто Оризари, бараат помош од општината и хуманите луѓе ВИДЕО!

Вода до колена, уништен под, влага и мувла, купишта алишта и мебел – страшна е глетката во домот на семејството Димовски од скопската населба Шуто Оризари. Поројните дождови по трет…

Визер: Со важно известување до сите патници кои патуваат денес!

Пристигнете на аеродромот најмалку три часа пред летот, апелираат од „Визер“ по денешниот ИТ-колапс. Се очекуваат потенцијални прекини поради тековниот проблем на глобалните ИТ-системи, кој не зависи директно од „Визер“.…

ЗОШТО МАЖИТЕ КОИ ВАРААТ НИКОГАШ НЕ ГИ ОСТАВААТ СВОИТЕ ЖЕНИ?! Одговор на вечниот прељубник: Како не можете да погодите?

Еден маж решил да објасни зошто мажите кои ги изневеруваат своите сопруги продолжуваат да изневеруваат наместо да го прекинат бракот. „Зошто мажите кои изневеруваат жени продолжуваат да изневеруваат наместо да…

Ромска куќа вредна милион долари: Се е брендирано, но клучот од најлуксузната соба е изгубен (ВИДЕО)

Замислете само да имате куќа во која секое парче мебел е брендирано. Имаат и еве како изгледа Вистински хит на социјалните мрежи беше видеото на кое се гледа ромска куќа…