Category: ВЕСТИ

УАПСЕНИ СЕ ДЕСЕТ ЛИЦА: Германија разби група Балканци кои вработувале на „црно“

Во Германија е приведена група Балканци кои вработувале луѓе „на црно“. Приведени се десет лица, меѓу кои и државјани на Србија, Хрватска, Црна Гора и БиХ, јавуваат локалните медиуми. Според…

ПОДГОТВЕТЕ СЕ ЗА ВЕТЕР И СИЛНО НЕВРЕМЕ: Температурите релативно високи, но нема ништо што не е најавено! Ќе биде вистински ХАОС во овие делови!

Времето денеска ќе биде променливо облачно и релативно топло со слаб локален дожд. Ќе дува умерен, а во источните делови и во Пелагонија засилен ветер од јужен правец (над 60…

ДОПОЛНИТЕЛИОТ ЗАМЕНИК-МИНИСТЕР ВО МВР БОЈМАЦЛИЕВ ПРЕЧЕКА НОВА ПРАТКА ОД 140.000 ОБРАСЦИ ЗА ПАСОШИ НА ГРЧКАТА ГРАНИЦА

Новата пратка од 140.000 обрасци за пасоши ја пречека синоќа дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица. Тој најави дека за многу скоро време ќе пристигне…

Шилегов: Благодарение на ВМРО-ДПМНЕ ја добивме најдобрата будалетинка градоначалник на Град Скопје

Девет не се кандидати, ова се девет луѓе со претензии за претседател на државата. Ќе се сведеме на 4 или 5 кандидати, извесно е фронтот меѓу ДУИ и обединета албанска…

Уште една европска држава ја отвори границата за пасоши со „Република Македонија“

Mинистерот за внатрешни работи Панче Тошковски, заменик министерот Назим Буши и дополнителниот заменик министер Митко Бојмацалиев остварија работна средба со амбасадорот на Полска, Кшиштоф Грзелчик. Тошковски го поздрави разбирањето на…

ВЕЛЕШАНЕЦОТ ИГОР СО ТРИСТА МАКИ ИЗВАДИВ ПАСОШ ЗА НА КРАЈ ДА МИ ЈА ЗГРЕШАТ ФОТОГРАФИЈАТА СТАВИЛЕ ОД ДРУГО ЛИЦЕ!

Велешанецот Игор Смилев тврди дека во пасош кој го вадел по итна постапка, му била згрешена фотографијата. Па наместо од него, изработувачите од МВР ставиле фотографија од друго лице. Поради…