Category: ЗАБАВА

ОВАА ЗАГАТКА Е НАМЕНЕТА ЗА ДЕЦА, А ВОЗРАСНИТЕ ПОТЕШКО ЈА РЕШАВААТ: УСПЕАВТЕ ЛИ ВИЕ?

Доколку сакате да станете дел од најновата загатка која го размрда целиот Интернет, тогаш време е да размислувате како дете. Каналот „National Geographic“ поставил прашање кое изгледа е многу полесно…

ЛУЃЕТО СО ЧАСОВИ ГЛЕДААТ ВО НИВ, НО РЕТКО КОЈ МОЖЕ ДА ГИ ИЗБРОИ СИТЕ: ЗАГАТКА СО ПАТКИ КОЈА ГИ КРЕНА СИТЕ НА НОЗЕ

За оваа загатка сите зборуваат. Имено на фотографијата се гледаат патки во три реда по три. Но, добро погледнете ја фотографијата и не брзајте. Сокриени се и многумина не можат…

Му станала маќеа кога имал 7 години, а сега со него чека бебе

Марина Балмашева од Славјанск на Кубан во Русија е во четвртата недела од бременоста со својот поранешен посинок, кого го запознала кога имал само четири години. Популарната инфлуенсерка Марина на…

Сите ја користиме, но никој не забележал: На банкнотата од 100 денари нешто е чудно кај реката Вардар

Она што побуди внимание кај архитектот Иван Стојковски од скопско Маџир Маало е гравурата во негатив на Скопје од 17 век, што се наоѓа на задната страна на стоденарката. На…

Како да препознаете дали ви е хaкиран мобилниот телефон

Ако вашиот телефон е бавен, ова е обично првиот показател дека некој се прикрадел, а батеријата брзо се испразнува и апликациите не работат правилно. Нападот најчесто се изведува со скриена инсталација…

Левата рака ја открива иднината, десната минатото – Еве како да ги толкувате линиите на дланките

Левата рака ни открива се за наследените способности и од неа може да се „чита“ што ќе ни донесе иднината. Десната рака ни покажува што досега сме постигнале во животот.…