Category: ЗАБАВА

МАЈКАТА ГО ОТВОРИ ПРОФИЛОТ НА ЌЕРКАТА НА ТВИТТЕР И ПАДНА ВО ШОК ОД СЛИКИТЕ: Почекајте да слушнете што направила следно!

– Така еден ден направив профил за да видам што ми недостасува. Мајка била непријатно изненадена кога открила дека нејзината 19-годишна ќерка е порно ѕвезда на социјалната мрежа Твитер .…

„Бизнисот“ цвета: За 15 минути земаат 220 евра, обработуваат 50 клиенти и се враќаат назад – Девојките не се свесни колку ризикуваат

За викенд изнајмуваат стан во Загреб, каде обработуваат до 50 клиенти, заработуваат десетици илјади евра и се враќаат во дома. Иако немаат работна дозвола, а средствата што ги користат не…

Професионалниот готвач Виктор Настески заглавен на островска држава: ПРОКЛЕТИ ДА СТЕ!

Професионалниот готвач Виктор Настески кој повеќе од две децении работи на крузери, заглавен е на островот Фиџи поради Преспанскиот договор. Во својата објава тој истакна голем револт кон оние кои…

МАЖ СО ГОДИНИ КРАДЕЛ ДОЛНА ОБЛЕКА ОД СЕМЕЈСТВОТО НА СОПРУГАТА И СО НИВ ПРАВИЛ СТРАШНИ РАБОТИ: Вели дека тоа го возбудува, а таа дури…

Кога човек ќе дознае што му направил партнерот зад грб, не е лесно да се надмине. Кога станува збор за врските, особено за романтичните, ако се случи нешто што ја…

Водата што ја добивате со кафето НИКАКО НЕ Е ЗА ПИЕЊЕ: Еве за што всушност служи и зошто се служи!

Многу мислат дека чашата вода што ја добиваат со кафето во кафуле е за пиење. Дали знаете зошто пиете чаша вода со кафето? Денеска го пијат сите, а порано водата…

Во оваа ситуација СТАНУВААТ ОПАСНИ – Еве како домашно милениче може да се сврти против друго и да стане АГРЕСИВНО

Обрнете внимание на некои детали кои можат да бидат спасителни во кризни ситуации. Некои кучиња покажуваат изразен страв од мачки, без разлика дали живеат заедно во домот или случајно се…

7 ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ побарала торта од мајка си за роденден, а добила КАТАСТРОФА ВО ЧИНИЈА – Луѓето во неверување по ова!

Катастрофа на чинија. Една мајка ги насмеа социјалните мрежи откако објави фотографија од тортата што ја направи за роденден на нејзината ќерка. Имено, девојчето видело торта во форма на патка…

Ужасна сцена од Лидл на полицата за пециво: „Колку далеку стигнавме, ова е неверојатно“ – Сиромаштија или ароганција?

На полиците на продавниците може да се видат различни сцени, но нешто што е снимено во една продавница на познат трговски ланец шокираше многу клиенти. Имено, еден од муштериите земал…

МАЈСТОРИ ДЕРАТ! ЕВЕ КОЛКУ ЧИНИ ДА СЕ ИЗБЕЛИ СТАН ОД 90 КВАДРАТИ: Само работна рака цените плафон, а каде е материјалот?

Кречење на квадрат чини од две евра нагоре со вашиот материјал или четири нагоре со материјалот што го дава мајсторот. Многумина ја избираат пролетта како идеална сезона за бојадисување и…

САКАШЕ ДА ПАДНЕ ВО ЗЕМЈАТА ОД СРАМ: Нејзините родители го уништија Денот на вљубените, таа никогаш нема да им прости за ова

Работните колеги Ерика (28) и Оли (29) од Манчестер решија да одат на состанок за Денот на вљубените. Сепак, не очекуваа дека родителите на Ерика ќе им се придружат и…