Кривична пријава против 20 лица од Скопје, сите седеле во иста соба и се капеле во базен во хотел во Крушево

Полицијата поднесе кривична пријава против 20 лица од Скопје кои биле затекнати како седат во иста соба, а истиот ден влегле и во хотелскиот базен во поголем број од дозволеното.…

Само пепел и штета: Еве како изгледа внатрешноста на „Глобал“ по синоќешниот пожар

Оваа фотографија најдобро покажува како изгледа внатрешноста на „Глобал“, на неаможе да се види штетата која ја нанесе пожарот кој избувна вчера во доцните часови. Во гаснењето на пожарот учествуваа…

Филипче: Медицината е мојот животен пат, а во неа нема работно време

Пандемијата со ковид-19 ја одбележа 2020 година. Поновата светска историја не памети пандемија од вакви размери. Таа ги измести здравствените системи насекаде во светот и ги постави во ситуација, практично,…

Фото: Гужва и хаос од автомобили на Козјак

Поголемиот дел од жителите на Скопје ги испочитуваа препораките на здравствените власти во екот на пандемијата предизвикана од коронавирусот да останат дома за дочекот на Новата година. Според властите нарушувањата…

ПОТЕГ КОЈ ЌЕ ВЕ РАСПЛАЧЕ: Ја дала матката на сестра и за да може да роди деца!

Сестринската љубов е бесконечна. Приказната за еднојајчените близначки од кои едната е родена со матка, а другата без неа, е неверојатна и привлекува солзи на очите. Сестрата која е родена…