Пановски: Предложените мерки немаат влијание, потребни се поригорозни мерки

Професор д-р Никола Пановски, денешните предложени мерки од Комисијата за заразни болести ги коментира како мерки кои нема да имаат влијаниеи дека се потребни нови поригорозни мерки. „Овие мерки немаат…

Нови проблеми: Се појави непознат вид на коронавирус – дали е регистриран во Македонија?

Повеќе од илјада случаи на инфекција со новата варијанта на коронавирус се откриени во последните неколку дена во Англија, претежно на југот на земјата каде што може да се поврзе со скок…

Каракачанов: Cпopeд нeгo ФК Вардар вo 1942 бил шaмпиoн нa Бyгapиja

Вицепремиерот и министер за одбрана во Бугарската влада Красимир Каракачанов продолжува и понатаму со праќање на провокации преку бугарските медиуми на сметка на македонската историја, традиција и идентитет. Во неговото…

НЕГОТИНЧАНЕЦ ТРЕБА ДА ПЛАТИ 14 ИЛЈАДИ ЕВРА ОТИ СЕ ИЗЛИЗГАЛ НА АВТОПАТ ВО СЛОВЕНИЈА

Македонски камионџија добил да плати сметка од 14 илјади евра откако минатата недела се излизгал на неисчистен автопат близу словенечкото гратче Тројане и го блокирал сообраќајот речиси шест часа, објави…

Жената која го загуби сопругот и бебето во сообраќајката кај „Млечен“: Немаме правна држава, сите тие се штитат меѓу себе

Скопјанката Наташа Димитриевска, која ги загуби сопругот и бебето во сообраќајката кај „Млечен ресторан“, се огласи денеска откако на социјалните мрежи го сподели одговорот на Советот за јавни обвинители, по…

Апасиев со Костадинов: Коки, имаш 48 часа да се извиниш – Димче, излези малку и прошетај

Пратеникот на СДСМ Костадин Костадинов пред извесен период на својот Фејсбук, профил напиша дека неговиот колега од Левица Димитар Апасиев добивал станови од ВМРО-ДПМНЕ, дека добивал хонорари од СЈО, а…

ПОБРЗАЈТЕ: Рокот да го искористите ваучерот од 6.000 денари трае уште два дена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека новинарите, медиумите и медиумските работници се опфатени со четвртиот сет мерки за справување со економските последици од кризата со коронавирусот. Посочи и дека има…