Пушачите најчесто страдаат од последиците од воспалителните процеси на белите дробови, но тоа не е ексклузивно. Со оваа магична напивка ќе исфрлите многу нечистотии од белите дробови и телото.

Баба се откажала од цигарите пред 40 години, но, како што вели, никогаш целосно не ги закрепнала белите дробови.

Секој знае колку е штетен тутунот и какво влијание има врз човечкото тело. Многу луѓе на планетата ја имаат оваа лоша навика и секој од нив барем понекогаш треба да ги исчисти белите дробови.

Почнете да се грижите за здравите навики во животот, консумирајте само здрава храна, почнете повеќе да се движите, да вежбате или да бидете физички поактивни.

Многу е важно да се трудите што е можно повеќе и да не се откажувате по кратко време.

Она што дополнително ќе ви помогне полесно да ги исчистите белите дробови и да го спасите организмот од белодробни заболувања, е овој напиток кој со нас го сподели баба Јефимија.

За 72 часа ги исчистила своите бели дробови кои претходно шкрипеа, имала отежнато дишење и досадна и длабока болка.

Затоа, таа реши да ја сподели со нас својата докажана моќна алатка.

400 гр лук
400 гр мед
малку корен од ѓумбир
2 лажици куркума
1 литар вода
Подготовка:

Оставете ја водата да зоврие, а потоа додадете ги ѓумбирот и лукот. Потоа тргнете го од оган да се излади и процедете.

Кога ќе се излади додадете мед, лимон и куркума. Никогаш не ставајте лимон на топла бидејќи витаминот Ц е термолабилен и нема ефект на топло.

Земете 2 пати на ден, 2 лажици наутро на празен стомак и уште две пред вечера.

Да се ​​чува во стаклена тегла во фрижидер. Консумирајте најмалку 2 недели.

error: Content is protected !!