Ријалити парот Милица Кемез и Бора Сантана неодамна се венчаа и направија гала венчавка. За да профитираат од свадбените веселби им наредиле на гостите да им донесат пари, јавуваат локалните медиуми. И да биде уште полошо, од сите бараа по 500 евра.

„Кога ме покани на свадба ми рече: „Очекувам виолетова од тебе. Не се замарајте да давате помалку од тоа“, рекол еден од гостите кој го исполнил барањето на Бора, но сакал да остане анонимен.

Како што додаде, изгледа Бора им го кажал истото и на останатите гости:

„Додека седевме на масата, се пошегувавме дека Бора и Милица нема да можат да ги бројат пликовите бидејќи никој од присутните не се појави со подарок. Еден од нив уфрли: „Ми рече да донесам 500 евра“, а потоа сите на масата го потврдија истото.

Ако се суди по бројот на гости, кој се проценуваше дека е повеќе од 300, и ако сите донесат по 500 евра, тогаш Бора и Милица сигурно „заработиле“ стан во Белград. Ако се земе предвид дека сè за компензација средиле (ресторан, декорација, анимација и сл.) и дека имале минимални трошоци, тогаш заработката од подароци е чиста добивка.

Самите младенци неколку пати јавно кажаа дека ќе се венчаат за обештетување.

„Зошто да не добијам нешто бесплатно ако можам. Јас и Милица го рекламираме на нашите социјални мрежи, но и на каналот Јутјуб. И нашата свадба ќе се емитува на телевизија, а тоа чини. Единствено за што не жалам е да платам музика, а штедам за бакшиш со години“, изјави неодамна Бора.

Неговата сопруга била задолжена за стајлингот и сама го сошила венчаницата, но и оделото на Боро.

„Не можев да го замислам Бора во црн смокинг, мислам дека вака изгледаше светски“, смета Милица.

Извор: kurir.rs