Покрај астрологијата, таа е една од доминантните гранки за предвидување и анализирање на личноста според датумот на раѓање, серијата броеви во тековните датуми и симболиката на среќните броеви.

Умот и срцето секогаш треба да бидат sвезди -водичи, но понекогаш е важно да се потпрете на вашата интуиција и потсвест. Обрнувањето внимание на одредени знаци и симболи може да биде клучно во одредени животни ситуации, бидејќи честопати не сме свесни за тоа кој пат е вистинскиот за нас, како и кои желби да избереме, но постои потсвест од потсвеста што ќе скокне за да помогне.

Изберете еден број во табелата и прочитајте ја пораката!

13. Пред вас е директен пат до постигнување на целта. Важно е само да верувате повеќе во себе и да ја користите внатрешната сила.

100. Опкружени сте со енергија на љубов, но не треба да се двоумите да водите отворен разговор. Советите од најблиските можат да бидат корисни.

24. Животот е полн со подеми и падови, но сфатете ја секоја пречка како шанса за раст. Ве зајакнува и охрабрува. Затоа, пред секој предизвик, искористете го веќе стекнатото знаење, мудрост и искуство. Ништо не е невозможно за вас.

59. Бидете трпеливи – Универзумот ви носи се во вистинско време. Ако размислувате зошто вашите планови не се исполнети и се обидувате секој да се оствари, тогаш едноставно не е време за нив. не губете надеж и продолжете да работите на вашите цели – постигнувањето е близу.

22. Секој ден стекнувате нови знаења. Учењето ни помага да го најдеме својот пат, да ја искористиме енергијата што е во нас и да се чувствуваме посигурни.

74. Чекор по чекор се приближувате кон вашата цел. Колку повеќе верувате во своите способности, толку повеќе ќе бидете подготвени да се соочите со вашите предизвици.

56. Кога се појавуваат бури во животот, тие не се таму за да ја уништат нашата вера, туку да ни дадат нови важни лекции. Прифатете ги промените што ви ги носи животот и продолжете да се движите во согласност со текот на животот, повремено создавајќи ја неговата насока.

43. Ве очекуваат добри околности кога станува збор за исполнување на плановите Обидете се детално да го разработите секој план и да ги забележите малите нешта. Во малите нешта тоа е клучот за успехот.

42. Никогаш не донесувајте одлуки набрзина, туку прво консултирајте се со вашето внатрешно битие. Што сака вашата потсвест? Дали ова ви изгледа како добар пат? Погледнете го животот од поширока перспектива.

2. Подарете си повеќе љбов. Погледнете се во огледало и кажете си „навистина те сакам“. Кога ќе научите да си давате љубов на себе, таа ќе влегува во вашиот живот се повеќе.

11. Не двоумете се, туку преземете ризик и борете се за своите соништа. Просперитетот ги сака храбрите, и секој пат кога ќе започнете со љубов и мотивација, ќе донесе успех.

62. Отворете се за чудата во вашиот живот. Секој ден е благослов и можност да направите нешто убаво и магично. Верувајте дека заслужувате да го живеете својот сон.

17. Слушајте внимателно што ви кажува вашето тело. Умот, душата и телото треба да бидат во единствена хармонија. Можеби преку некоја болка, вашето тело ви кажува дека негативните емоции се потиснати во вашата душа.

30. Секоја наша мисла ја создава нашата иднина. Тоа е само мисла, и мислите можат да се променат. Ако сакате да промените нешто во вашиот живот, започнете со мисли.

89. Здравјето е природна состојба на моето тело. Јас сум совршено здрав. Ви препорачуваме да ја повторувате оваа афирмација секој ден, така што вашето тело е во хармонија со вашиот ум. Ние ја создаваме реалноста со нашите мисли и верувања.

61. Минатото е зад вас – сега е време да гледате напред. Фокусирајте се на новите победи и изненадувања што ги носи животот. Се додека гледате зад себе, нема да можете да ги видите убавите работи што ве чекаат во наредниот период. Уживајте и живејте во сегашниот момент, повремено гледајќи кон иднината.

1. Ниту една средба не е случајна. Секоја личност што ќе ја сретнете во вашиот живот може да ви донесе важна лекција или порака. Научете од другите луѓе, што е со нивниот успех, што со нивните грешки. Не дозволувајте да ве обземе его и завист. Усвојте знаење и пренесете го.

12. Најбрзиот пат до здрав и среќен живот е да го наполните умот со убави и позитивни мисли. размислете позитивно, верувајте во подобро утре. Она што го зрачите, го привлекувате. Преку медитација и градење свест, ќе можете да ги контролирате мислите и да ги отфрлите верувањата што ве блокираат.

8. Бидете благодарни за се што ви дава Универзумот – за секоја убавина и лекција. Започнете и завршете секој ден со благодарност затоа што така започнувате бран од позитивни вибрации и испраќате добра енергија во Универзумот.

54. Верувајте на својата интуиција и бидете подготвени да го слушате вашиот внатрешен глас во многу ситуации. Нашата потсвест често може да открие многу непознати и вредни – затоа нека ви биде сојузник на ова животно патување.

55. Не заборавајте на вашите потреби. Воспоставете баланс помеѓу работата, слободното време и забавата. Набудувајте се со очите на љубовта и уживајте барем еднаш секој ден.

79. Не постои негативност во вашиот живот, само позитивна енергија ве исполнува. Исцелете ги старите емоционални рани и верувајте дека сега сте извор на loveубов, изобилство на идеи и неверојатна сила.

82. Обрнете внимание на вашата околина и ослободете се од негативните луѓе кои ви ја трошат енергијата. Жвотот е премногу краток за да се троши на токсични луѓе. Направете круг од вредни луѓе во вашиот живот и уживајте во нивната љубов.

26. Прегрнете ги сите рани од минатото и траумите од детството – прегрнете се и кажете – “Сега ти си добро!” Простете си за секоја грешка, не ги критикувајте своите постапки, туку бидете подготвени да му дадете љубов на вашето внатрешно дете.

80. Вие сте креатор на вашиот живот и со секоја ваша постапка можете да влијаете врз вашата судбина. Имате моќ да промените се што не ви се допаѓа во животот – започнете СЕГА.

15. Само љубовта ја има таа моќ да ги залечи вашите рани, да го обнови вашето срце и да ве поттикне да живеете живот во хармонија со вистинската природа. Затоа ја живеете љубовта секој ден и ја ширите на другите – без услови и ограничувања.

47. Не ги ограничувајте вашите планови на временска рамка. што сакаш да правиш утре, направи го денес. Не го одложувајте остварувањето на соништата, бидејќи ќе се појават некои нови и поголеми. нека секој ден биде шанса да живеете и да остварите еден од вашите соништа.

21. Можеби сте планирале големи напори, но ви се чини дека Универзумот не е на ваша страна. Можеби не е вистинското време да постигнеме нешто и Универзумот има подобри планови за нас. Обидете се да ги набудувате тековните животни настани низ таа призма.

33. Ниту една пречка не е поголема од вашата желба и сила. Затоа, не се откажувајте, туку верувајте дека с comes доаѓа и си оди со вистинската причина. Единствениот начин да го постигнете она што го сакате е да не се откажувате од првата пречка. Кога ќе се појават други феномени, ќе бидете посилни и поподготвени да се соочите со нив.

53. Тајната на радоста лежи во добриот избор, а вие избирате денес да бидете СРЕНИ. Секогаш постои причина за среќа. Погледнете околу себе, погледнете ги работите што ве исполнуваат, нов ден или вечер, пријатели, партнери, семејство … Среќата е секогаш со нас, само ние често не ја забележуваме.

84. Се што правите ќе се врати трипати. Затоа, бидете подготвени да ја исчистите кармата и да создавате добри дела секој ден. Универзумот ќе го цени тоа, а вие ќе се чувствувате подобро и поубаво.

70. Најважно во животот е љубовта, се друго е залудно. Ако сакате да запознаете некого, јавете се. Сакаш нешто – тогаш го бараш.

10. Обидете се да добиете задоволство од секој настан и секогаш имајте на ум дека животот е скапоцен. Во животот, секогаш сметајте само на себе и верувајте во вашите чувства.

3. Живејте денес затоа што вчера заврши и утре можеби никогаш нема да дојде. Сфатете дека денес е најдобриот ден. Кажете се што чувствувате СЕГА, отфрлете се што не сакате ВЕДНАШ.

39. Наместо да го посветувате слободното време на сурфање на Интернет, практикувајте медитација. Само 10 минути дневно се доволни за да ви го сменат животот на подобро.

93. Штом престанеме да бидеме робови на с super површно, престануваме да се грижиме за ситници. Како резултат на тоа, умот ќе стане отворен за поважни работи. На овој начин постигнувате извонредна состојба на смиреност и спокојство.

77. Колку и да ви изгледаат страшни промени и без разлика колку време ви требаше да се навикнете на нив, тие се неизбежни и неопходни за вашиот раст. Духовниот развој и промена треба да се прифатат како дел од нашите животи.

38. За да го исполниме животот со среќа, многу е важно да се живее во сегашниот момент. Ако постојано размислувате за минатото, ќе добиете само жалење, и ако размислувате премногу за иднината, ќе добиете вознемиреност.

98. Сите одговори се во нас, само треба да погледнеме во вистинската насока и да веруваме во себе. Бидете свесни за она што е вредно за вас, освен материјалните добра

94. Кажете позитивни афирмации секој ден и обидете се да го наполните умот со оптимизам. Во животот нештата не се секогаш црно -бели , но има цела палета на бои што вреди да се истражат.