Една жена по име Соуди на својот профил на Инстаграм сподели видеа каков е нејзиниот живот со шеик од Дубаи.

Вистинска бура започна видеото на кое сопругата на милионер од Дубаи покажа како всушност живее.

Соуди е во брак со арапскиот милионер Џамал, живеат во Дубаи, а таа истакнува дека третманот на принцезата е единственото нешто што и треба. Се чини дека нејзината единствена задача наутро кога ќе стане е да сфати на што ќе ги потроши парите на сопругот тој ден.

Луксузниот начин на живот ја исполнува, како и нејзиниот партнер исполнува апсолутно се – од банални работи до прескапи секојдневни задачи.

Како изгледа денот на сопругата на арапски милионер?

Таа откри дека деновите ги поминува средувајќи ја косата и ноктите и дека кога е дотерана сака богат оброк. Нејзиниот сопруг Џамал ​​редовно и дава пари за трошење и како што истакнува Соуди – сака целосно да ја разгали.

Ова е ден од животот на богата домаќинка која живее во Дубаи. Се разбудивме утрово и Џамал ​​рече дека ќе биде зафатен со работа, па ми даде малку пари и секако отидов во салон за убавина.

Му се допаѓа кога се грижам за себе и ги трошам неговите пари на мојот изглед. Избрав супер едноставен дизајн на нокти и тој потоа дојде да ме земе. Ми рече да си ја средам косата и додека тој работи друга работа. После тоа ми рече дека сака да ме изненади, па се вративме дома и се пресоблековме – вели Соуди.

Потоа, во текот на вечерта, Џамал ​​и подари обетки кои ги дизајнираше специјално за неа. Отишле во ресторан каде служат коктели со 24-каратно злато, а како изненадување на вечерта била пејачка која и ја испеала омилената песна.

– На вечера јадевме салати, ракчиња, филе мињон и тирамису. Секако, Џамал ​​плати за сето тоа – додаде Соуди.

Открива и дека е многу внимателен и дека и посветува многу внимание и љубов, а најважно му е таа да е среќна и задоволна. Од друга страна, корисниците на социјалните мрежи не се многу оптимисти кога станува збор за нивната романса и веруваат дека ќе раскинат „штом таа сума пари ќе исчезне“.

ВИДЕОТО ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ТУКА!