Три месеци по помирувањето момчето решило да ја прекине врската со Колен со зборовите: „Ако сме предодредени еден за друг, Господ повторно ќе не спои“ и ги блокираше сите социјални мрежи.

Колин Ле (30) од Америка му донираше бубрег на дечкото со кој излегуваше, а тој стана вирален на социјалните мрежи откако таа откри дека тој раскинал со неа само неколку месеци по операцијата .

Таа објасни дека на нејзиното тогашно момче му треба трансплантација на бубрег бидејќи се борел со хронична бубрежна болест поради која на само 17 години бил принуден да оди на дијализа. Таа доброволно донирала еден од нејзините бубрези откако тестот покажал дека се совпаѓаат, но неполна година по операцијата, тој ја изневерил, а потоа и раскинал неколку месеци подоцна.

Ѕвездата на TikTok собра повеќе од 2 милиони лајкови на нејзините видеа во кои споделува разорна серија настани, а многумина ја фалат што му го спасила животот на нејзиното поранешно момче и коментираат дека тоа не го заслужува. Во едно од нејзините први видеа, Колин откри дека нејзиното поранешно момче и кажало дека неговиот бубрег функционира помалку од пет проценти.

– Решив да тестирам дали се совпаѓаме затоа што не сакав да го гледам како умира. Бев многу нервозна“, изјави Колин.

Кога дознала дека се совпаѓаат, Колин продолжила со донацијата и двајцата целосно закрепнале по успешната трансплантација. Меѓутоа, во следното видео, таа објасни дека нивната врска набрзо се распаднала.

Седум месеци по процедурата, нејзиното момче тврдеше дека ќе оди на ергенска забава во Вегас со неговата црковна група за викенд.

Колин рече дека не била загрижена за патувањето бидејќи тој бил побожен христијанин и решила да се фокусира на учење за завршните испити. Но, набрзо била шокирана кога нејзиното момче се вратило дома и открило дека ја изневерувал додека бил отсутен. Многу кавги подоцна… На крајот му простив и му дадов втора шанса“, изјави таа. Колин објасни дека само три месеци подоцна ја прекинал врската велејќи: „Ако сме предодредени еден за друг, Бог на крајот повторно ќе нè обедини“. Потоа ја блокираше на сите социјални мрежи.

Тогаш решила да си го олесни скршеното срце објавувајќи видео, а меѓу нив е и едно на кое вели дека нејзиното поранешно момче ја обвинило дека донирала бубрег само за да „испадне добро“.

@colleeeniie

Reply to @jenn.eunice I’m so sorry this took a long time! Let me know if you’re interested in part 2! #storytime #fyp #foryoupage #kidneydonor

♬ I am at ur moms house – Elizabeth Chetwynd

Снимката имаше милиони прегледи, а многумина го осудија однесувањето на момчето на Колина по трансплантацијата на бубрег. Еден од коментарите гласи: „Се прашувам дали ја разбираат сериозноста на донацијата на бубрег.

Буквално го жртвувавте животот за него. Ти си многу добра душа“. „Не грижи се, девојче, тој буквално не може да живее без тебе и мора да се справува со тоа до крајот на животот“, вели друг.

-Не те заслужи ниту го заслужи бубрегот што му го подари – пишуваше во третиот коментар, додека последниот вели: „Сепак треба да се гордееш, најголема награда е да знаеш дека си спасил нечиј живот“

@colleeeniie

🙃🙃🙃 #fyp #foryoupage #bulletproof #relationship #lovestory

♬ Bulletproof – La Roux

Кој е вашиот коментар пиешете!

error: Content is protected !!