Светската пејачка Џенифер Лопез по втор пат доаѓа во Србија. Таа доаѓа на приватна забава на српски бизнисмен кој за неа потрошил ни помалку ни повеќе туку 200.000 евра.

Да потсетиме, таа имаше концерт во 2012 година во белградска Арена. Потоа даде интервју за медиумите дека е воодушевена од нашиот главен град и дека би сакала повторно да се врати во Србија. Таа желба наскоро ќе се оствари.

На крајот на мај латино дивата ќе слета со приватен авион на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, каде на пистата ќе ја чека возило кое ќе ја однесе до локацијата каде што ќе се одржи настанот.

Овој моќен човек веќе организираше забави на кои присуствуваа ѕвезди од светскиот џет-сет, а сега на ред е светски познатата дива да биде меѓу неговите гости. Додуша чини пари, но според нашиот извор тој не жали што се откажал од чантата.

– Џенифер треба да биде на забавата два часа. Се беше договорено преку нејзините агенти. Во цената е вклучен трансферот на пејачката, престојот и дружењето со роденденското момче и неговите гости. Познато е дека тој слетува на аеродромот околу шест часот. Од аеродромот до локацијата каде што ќе се одржи прославата треба да се вози еден час. Таму ќе остане уште час-два, по што ќе се врати во Америка. Нејзиниот тим не побара никакви дополнителни услови, само медиумите да не присуствуваат на настанот, ниту пак гостите да ја вознемируваат со разговор – вели изворот.

Холивудската ѕвезда во нашата земја ќе дојде во придружба на својот тим.

– Нејзиниот сопруг Бен Афлек нема да биде со неа, тоа е сигурно. Сите други детали за нејзиното пристигнување ќе бидат познати пред нејзиното пристигнување.

Секако, во договорот стои и дека доколку пејачката биде спречена поради некој поголем интерес, има право да го откаже доаѓањето и во тој случај ќе и бидат вратени парите – заклучува нашиот соговорник.