Проверете си го здравјето: 4 тестови кои откриваат што му недостасува на вашето тело – еве како да ги направите дома

Еве како на едноставен и ефикасен начин, сами дома да го проверите вашето здравје. Ова се едноставните тестови: 1. Недостаток на селен во организмот Недостатокот на селен се утврдува со…

Пратеник oд ВМРО-ДПМНЕ влета на прес од Заев и го затрупа со незгодни прашања (Видео)

Зоран Заев денеска имаше прес конференција во Штип. На прес конференцијата се појави пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ од Штип, Иван Јорданов, кој храбро упати директни прашања до премиерот. Иако…

Николов: Маска за секој штипјанец додека трае Ковид

Како доктор и лично сведочам на натчовечките напори кои ги прават моите колеги во борбата против невидливиот непријател. На здравствените работници повеќе од било ким е потребана поддршката од граѓаните.…

Kаракачанов: Историски факт е дека бугарската власт и цар биле сојузници на Хитлер„Но тоа не значи дека бугарите се фашисти.“

Историски факт е дека бугарската власт и цар биле сојузници на Германија и Хитлер, но тоа не значи дека Бугарите треба да бидат нарекувани фашисти. Сојузници беа и властите на…

Изгласан законот во Собрание – еве кои граѓани добиваат по 6.000 денари финансиска поддршка

Во Собранието на денешната пленарна седница беше изгласан Законот за финансиска поддршка на ранливите категории граѓани од шест илјади денари. Со ова граѓаните конечно добиваат по шест илјади денари за…

Заев: Очигледно е дека Бугарија ќе стави вето, да почекаме да поминат изборите

Очигледно е дека Република Бугарија ќе ја стави блокадата и ќе имаме вето оваа година, изјави премиерот, Зоран Заев. Тој смета дека најдобро би било да се почека да поминат изборите…