Month: September 2023

САРА НЕМА ПРЕДНИ ЗАБИ И ВЕЃИ, АМА СИТЕ ПАЃААТ ВО КОМА КОГА СЕ НАШМИНКА: НИКОГАШ НЕ СТЕ ВИДЕЛЕ ВАКВА ПРОМЕНА ОВА Е ЧУДО (ВИДЕО)

Сара Андерс од Канада е кралица на трансформациите. Професионален шминкер следен од 750.000 луѓе на Тик Ток може да направи чудо. Сара, инспирирана од изгледот на музичката легенда Мараја Кери,…

ДАЛИ НЕ Е СРАМОТА УЧЕНИЦИТЕ ДА УЧАТ ВО ВАКВИ УСЛОВИ: РОДИТЕЛИТЕ ОД АГИНО СЕЛО НЕ ГИ ПУШТИЈА ДЕЦАТА НА НАСТАВА, БАРААТ ДА СЕ РЕКОНСТРУИРА УЧИЛИШТЕТО

Над сто ученици од Подрачното основно училиште „Кирил и Методиј“ во кумановското Агино Село, денеска ја бојкотираа наставата, барајќи да се реконструира училиштето. Родителите излегоа на протест да го потсетат…

Миленко крена „чудовиште“! Има само едно објаснување за тоа како се случило тоа!

Миленко вели дека вакво нешто не се случило во сите овие години колку што неговото семејство се занимава со земјоделство. Миленко Рокиќ од селото Црна Бара кај Богатиќ оваа сезона…

ЖЕНАТА ВО ОВОЈ ЗНАК Е ИДЕАЛНА СОПРУГА И МАЈКА: Блазе си им на сопругот и децата

Жената родена во овој знак го наоѓа својот најголем успех во домот и семејството: родителите, децата и пријателите ја поттикнуваат нивната топлина, нивното правилно расудување за работите, здравиот разум и…

БЕЗОС пристигна во Хрватска со својата ЈАХТА: Неговите сопатници дивееја со џет ски во морето и заработија казни

Поради луто дивеење со џет ски во непосредна близина на плажите Ластово, на лице место се казнети двајца странски државјани, патници од јахтите „Кору“ и „Абеона“, сопственост на светскиот милијардер…

СРБИН СО ЏИП ВЛЕЗЕ ВО ПРОДАВНИЦА ВО ПЕФКОХОРИ: На социјалните мрежи се споделува видео од несреќата!

Во групата Грција инфо, се споделува видео на кое се гледа бел џип Волво, како уништил пет шоп откако возачот наместо напред, тргнал назад. Според тамошните членови, зад воланот стоела…