Month: September 2023

Се зборува дека Јелена сакала да го остави Новак дури три пати: Еве кој го спасил бракот на Ѓоковиќ

Јелена сепак го послушала советот и останала покрај Новак по големите кризи кои ги имале… Јелена зборуваше во емисијата „Ко сам теби, шта сам себи“. Јелена, помеѓу останатото зборуваше дека…

Ќе ве расплаче: Баба и дедо секоја година правеа иста фотографија, а потоа следеше празнина

За минливоста на животот во неколку фотографии … Секоја година баба и дедо се фотографираа во дворот пред нивната куќа. Ова се сосема обични фотографии од стара брачна двојка, на…

Дали е можно тоа да го направи најблиската личност? Запознајте ја сестрата на Шехерезад – долго време не разговараат, еве зошто

Сестрата на познатата турска актерка Бергузар Корел, Зејнеп Корел, приредила вистинска тортура за семејството, кога решила да го тужи семејството на почетокот на 2020 година, по смртта на нивниот татко,…

Ја празнуваме Светата великомаченичка Ефимија: Ако барате работа денес направете го ова

Денес, Македонската православна црква го одбележува денот на Светата великомаченичка Ефимија, девица која останала чиста во душата иако била во големи маки и пред големи предизвици за да не се…

ШТО ЌЕ СЕ СЛУЧИ ДОКОЛКУ НЕ ГИ ЗАМЕНЕТЕ ЛИЧНИТЕ ДОКУМЕНТИ СО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА?

Уште пет месеци остануваат за граѓаните да можат да ги променат личните документи и да ја испочитуваат обврската за промена до февруари 2024 година. Ова задолжение го наметна Преспанскиот договор…

Прашањето што ја подели МАКЕДОНИЈА: Во кој јавен тоалет одат мајка и син, а во кој татко и ќерка?

Мамо, тато, сакам да мочам – надвор од куќата, Ова едноставно барање може да ги исплаши родителите. Тоалет? Каде е тоалетот? Кој тоалет користат мама и син, а кој тато…

ОСТАВИВ СОВРШЕН ЖИВОТ ВО БОСНА И СЕ ОМАЖИВ ЗА ТУРЦИЈА: Се преселив во Аланија, родив две деца и сега живеам како СУЛТАНКА!

Инфлуенсерката Наида Пехиљ Бочнак од Сараево, која на социјалните мрежи е попозната како Наида Бојнакова, неодамна ја заинтригира балканската јавност со своите приказни за животот во Турција. Таа е родена…

Перо Антиќ е новиот дечко на Светлана Цеца Ражнатовиќ?!

Деновиве низ чаршијата кружат гласини дека нашиот најдобар кошаркар, шармантниот Перо Антиќ наводно ја освоил балканската дива Цеца Ражнатовиќ! Според гласините тој често патува за Белград, што беше случај и…

Ако можам јас на 62 години, така можат сите: Лепа Брена откри благодарение на што изгледа толку добро!

Лепа Брена открива како ја одржува витката линија и има затегнато тело. Пејачката истакнува дека секој ден го прави истото – медитира! Пејачката многу се грижи за својот изглед и…