Month: June 2024

Еве како Колинда ја усовршила својата фигура и ослабела 30 килограми: Никогаш не јаде една намирница, а има струк како девојка

Колинда Грабар Китаровиќ ослабе 30 килограми на многу едноставен начин. Поранешната хрватска претседателка, Колинда Грабр Китаровиќ и понатаму е во центарот на вниманието каде и да се појави. Она што…

Момче од Босна го оставила мајка му, се премажила и му го однела братот: Го оставила без струја и вода, а потоа БОГ го погледнал

Мајката на Ајда го оставила во 2015 година и со себе го зела неговиот брат кој најмногу му недостига Да се ​​потсетиме на приказната од 2017 година кога мајката го…

УТРЕ СЕКОЈ ВЕРНИК МОРА ЗАДОЛЖИТЕЛНО АЛИ ОБАВЕЗНО ДА ГИ ПОЧИТУВА ОВИЕ 2 ПРАВИЛА: Така налагааат ОБИЧАИТЕ, почнува ПОСТОТ

Сличен е на божиќниот пост, иако нешто поблаг. Петарскиот или Апостолскиот пост започнува во понеделник на 1 јули и ќе трае до 11 јули, односно до Петровден, празник посветен на…

Маша била психопат, ги презирала мажите, Даша била страсна, сакала да ги менува: Болната судбина на сијамските близнаци ВИДЕО

Овие споени близнаци веројатно го живееле најтрагичниот живот во модерната историја Маша и Даша се родени како споени близнаци. Советскиот физиолог по име Пјотр Анохин, кој го проучувал развојот и…

Оваа црква ја купил Ибрахимовиќ за мајка му за 9,6 милиони евра: Не верува во Бог, туку живее во светилиште, соседите открија страшна тајна

– Не верувам во Господ, туку само во себе. Така научив омразата кон себе да ја претворам во оружје – изјави Златан Ибрахимовиќ. Златан Ибрахимовиќ, еден од најуспешните фудбалери од…

Стево тврди дека умрел 3 пати, вели дека го видел „оној свет“, но и што не чека во иднина: Сега верува само во едно нешто

Исповедта на Стево, кој доживеал клиничка смрт 3 пати, открива неверојатни детали. Политикологот, писател, скулптор и, како што вели, мотивациски говорник, Стево Селак од Бања Лука тврди дека починал дури…

Го напуштила мајка му кога имал само 15 дена: Баба Мира го одгледала во тешки услови, а потоа БОГ ги погледнал!

Малиот Радој и неговата сестра од тетка Ивона ги одгледува баба Мира во трошна куќа. Нивната приказна конечно ќе го добие својот сончев зрак. Приказна која ги топи сите срца.…

ИГОР СЕ ОЖЕНИ ЗА НЕВИНА ДЕВОЈКА ОД СЕЛО КОГА ЛЕГАА НВО КРЕВЕТ СЛЕДЕШЕ ШОК: Она што му го приреди беше ЛУДИЛО

Културни разлики меѓу момче од голем град и девојка од провинција, но многумина неговото размислување го сметаат за малку примитивно, бидејќи, како што вели, се оженил со Стана само затоа…

ДЕНЕСКА Е ГОЛЕМ ХРИСТИЈАНСКИ ПРАЗНИК, А СЕКОЈА ЖЕНА МОРА ДА НАПРАВИ ЕДНА РАБОТА! Обичајот е ЈАСЕН, и се ВЕРУВА…

Христијанските приказни велат дека по чистота и вредност бил еднаков на најголемите светци, а по чудотворна моќ го надминал секој пророк Православна црква и верниците го празнуваат Јелисиевдан. Свети Елисеј…

40 совети на мудриот Русин, живеел 104 години: Поради ова бил среќен, здрав и духовен, а вака го решавал секој проблем

Андреј Ворон не дозволи да падне во виорот на современото општество, тој остана доследен на своите верувања Андреј Ворон, мудрец од Карпатите, имал своја животна филозофија и не отстапувал од…