Category: ЖИВОТ

Молитвата која може да го промени Вашиот живот – По читањето во животот ќе ви настапат вистински чуда!

Нејзиниот ефект е многу силен и секогаш работи. Резултатите се изненадувачки. По читањето на оваа молитва, во животот ќе Ви настапат вистински чуда – прекрасни настани, кои дури и не…

ТАЈНИ: Oва се последните желби на Алексадар Македонски пред смртта

Најголемиот војсководец во историјата на човештвото, Александар III Македонски, на својата смртна постела ги повикал своите воени генерали и им ги кажал неговите три конечни желби: Најдобрите лекари требало да…

ИВАН ОД КОЧАНИ: “Се вратив од ветената земја, за еден месец заработив многу пари, но таму те третираат како ѓубре“

Ние Македонците сме баксузи. Вечно работиме за други, додека на нив им паѓаат пари од небо без никаков труд, ова во изјава за медиумите го вели Иван (27), кој работел…

Ордановски: Дали има некој брачен советник да ми даде малку ум во очајнава ситуација во која се наоѓам

Застанав над Велес да го напишам постов, возам две малолетни деца со мене, не сакам некоја глупост да направам, да пишувам дур возам … Дали има некој брачен советник да…

Ноќта пред Водици е најмоќната ноќ во годината: Сè е можно, ако го направите ова!

На деветнаесеттиот ден од јануари, православните верници го слават Богојавление, Водици. Големиот христијански празник – Водици, се слави на 19 јануари, со традиционално фрлање за Светиот крст, но поради пандемијата…

Кавадарчанка раскажува: Се омажив за пари во Скопје и верувам дека парите ја купуваат среќата!

Девојка од Кавадарци раскажува: Се омажив за пари и верувам дека парите ја купуваат среќата! Се омажив со сопругот за пари, тој ме привлекува, јас го сакам, но верувам дека…