Month: March 2023

Кој ќе служи кафе ако сите КЕЛНЕРИ и ова лето во огромен број одат на работа во Хрватска, угостителите повторно во маки да најдат персонал!

Угостителските објекти кубурат со кадар. Треба младите да се насочат кон професиите на иднината, но и да се тргне стигмата дека постојат повеќе важни и неважни професии, велат од Институтот…

„Колку повеќе свети човекот, толку повеќе сенки фрла и толку повеќе го прогонуваат“, отец Предраг открива како да се ОДБРАНИМЕ ОД ЗЛОБИТЕ ЛУЃЕ и да се заштитиме од оние кои не ни посакуваат добро

Отец Предраг Поповиќ оваа недела гостува во емисијата „Живот во рамнотежа – Разговори со душата“ на Бебе Драгиќ, каде што зборуваше за важноста на веќе започнатиот Велигденски пост, но и…

„НИКОГАШ не сум сретналa МАЖ КОЈ НЕ МЕ ПОСАКУВАЛ“: Има 85 години, три внуци, а сега бара помлад маж „за авантура“

Неодамна раскинала со 46 години помлад љубовник, па сега сака да најде некој кој може да и ги исполни потребите. Хати Ретрорај (85) реши да создаде профил на апликација за…

ТРИК ЗЛАТО ВРЕДЕН : Завиткала јорган како палачинка, кога ќе видите зошто, ВЕДНАШ ЌЕ ГО НАПРАВИТЕ ИСТОТО (ВИДЕО)

Оваа жена измислила генијален начин како да си стави јорган за помалку од една минута. И што да правиме кога јорганот ќе се извалка? Постелнината ја впива секаква нечистотија, па…

ЕВЕ КОГА ЌЕ ГИ ПОМЕСТИМЕ СКАЗАЛКИТЕ: ЛЕТНОТО СМЕТАЊЕ НА ВРЕМЕТО ќе започне, бидете спремни!

Поместувањето на часовникот во 2023 година ќе ги следи истите принципи како и годините зад нас. Затоа, летното и зимското сметање на времето и оваа година ќе останат, исто како…

„Срцето ми е зафатено“: Јелена Розга откри детали од љубовниот живот – „Би сакала да имам дете“

Пејачката не крие дека би сакала да ја исполни својата улога на мајка. Љубовниот живот на четириесет и петгодишната пејачка отсекогаш бил мистерија за јавноста, а на прашањето дали нејзиното…