Month: March 2023

Денеска ова воопшто не треба да го правите, се верува дека носи бура – го славиме СВЕТИ Кирил, архиепископ Јерусалимски

Православна црква и нејзините верници денеска го слават Свети Кирил Ерусалимски. Роден е во Ерусалим за време на Константин Велики (315-386), а починал за време на Теодосиј Велики. Во 346…

Дедо бара БАБА за сериозна врска: Вети голема месечна сума – Се слеваат понуди од сите страни!

Кога еден дедо од Србија објавил личен оглас на TikTok, не ни помислувал дека тој ќе стане популарен. Неговото видео го насмеа целиот регион и со голема брзина се споделува…

Овде келнерите ги плаќаат 1.500 евра, а готвачите 3.000 – Сепак, нема заинтересирани, па викаат Индијци

Во тек е голема сезонска лудост. Земјите од Европа и од Балканот имаат проблеми со недостигот на сезонска работна сила. Само на Јадранот исчезнале над 60.000 работници. Колкава е побарувачката…

Невообичаена глетка: Прободеле бреза, па закачиле црево и буре- Еве кој и зошто го направил тоа!

Деновиве во Деспотовац, во близина на Центарот за социјална работа, граѓаните можат да видат несекојдневна глетка. Имено, некој ги прободел брезите и закачил црева и водени балони. Жител на Деспотовац…

Јаде само ноќе, а тоа е строго забрането: Познато е што мора да почитува Дејан за време на рамазанскиот пост!

Дејан Драгојевиќ, по одреден период на молчење за приказните за негова промена на верата, призна дека пред 4 години преминал во ислам, со што предизвика лавина од коментари. Имено, Дејан…

СЕ ОГЛАСИ МЛАДИЧОТ НА КОГО НОВАК СИНОЌА НА МЕЧОТ МУ ДАДЕ 100 ЕВРА: ЕВЕ ШТО ТОЧНО СЕ СЛУЧИ, ТОЈ РЕШИ ДА ОТКРИЕ НА МЕДИУМИТЕ!

Состојбата во салата Александар Николиќ кога Новак Ѓоковиќ им дал банкнота од 100 евра на млади момчиња кои пришле да се сликаат, збуни многумина, пишува Курир.рс. На полувремето од натпреварот…

Маж ми ми подари плико за роденден: Кога го отворив во истата секунда знаев дека нашиот брак е завршен

Дека некои луѓе се толку плитки што ни љубовта не може да ги излечи најдобро говори исповедта на една млада Американка, која сакала да остане анонимна. Нејзината приказна ви ја…

Македонец кој зборува со пчелите живее во природен резерват во Преспа и прави 100% природен мед кој е витаминска бомба (видео)

Легендата зборува дека пчелите водат потекло од рајот каде биле „мали божји помошници“. Нашите стари верувале доколку се убие пчела се прави голем грев и може да донесе несреќа поради…

Ефектен рецепт од Руската традиционална медицина за лекување на воспалено грло и крајници

Уште еден проверен, едноставен, но многу ефектен рецепт од Руската традиционална медицина за лекување на воспалено грло и крајници. 1 погoлемо парче цвекло 9% алкохолен оцет/киселина Изрендајте го цвеклото на…