Month: November 2023

„ПОВЕЌЕ САКААТ ДА ОДАТ ВО КАФИЧИ И КЛАДИЛНИЦИ“: На Зоран не му пречи валканата работа, затоа е газда – зема 250 денари за килограм! (ВИДЕО)

Зоран Симеуновиќ од Звечка кај Обреновац е вистински домаќин, се занимава со земјоделство од својата петта година. Сè уште се сеќава како, како момче во Босна, чувал свињи покрај Дрина.…

ИМАМЕ ДОБРА ВЕСТ: Овие хороскопски знаци ДОБИВААТ УНАПРЕДУВАЊЕ до крајот на годината, ги чека пријатно изненадување на работа!

Декември е месец кој носи многу промени, а за некои хороскопски знаци може да значи покачување и унапредување на работното место. Во продолжение дознајте кои хороскопски знаци се најмногу насочени…

Бислимовски се пофали: Од утре граѓаните ќе имаат официјално дневна евтина тарифа за струја

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимовски, вечерва како гостин на ТВ Стар рече дека од утре од 13.00 до 15.00 часот официјално домаќинствата ќе плаќаат дневна евтина тарифа…

ГРУЕВСКИ: Многу добри идеи и проекти кои беа вистинска грижа за граѓаните, по смената на власта исчезнаа

“КУПИ КУЌА, КУПИ СТАН”, “КУПИ КУЌА ЗА МЛАДИ ДО 35”, “КУПИ КУЌА ЗА НАД 36”, кофинасирање на владата кон општините на комунална ИНФРАСТРУКТУРА за градење куќи меѓу 75% и 90%,…

Лана отворила пекара во Германија, а не вложила ниту евро: Отишле во банка по кредит Им рекле дека нема потреба

Лана Пољак (24) е млада Хрватка која четири години живее и работи во Германија, а веќе има свој бизнис. Младата претприемачка вели дека станала сопственичка на пекара во Германија без…

ЛАЖНА ВЕСТ Е ДЕКА ВАЊА Е ПРОНАЈДЕНА ВО СОСЕДНА ДРЖАВА – од МВР ги демантираат наводите на некои медиуми

Лажна вест е дека Вања е пронајдена, велат за Фактор од Министерството за внатрешни работи. Претходно еден македонски медиум објави дека наводно девојчето е пронајдено во еддна соседна држава. „Сега…

Заработете 100 евра за половина час: Ред на сликање, редослед на посети – Трката е во тек за сезонска работа која не е лесна, но се исплати

Да се ​​биде Дедо Мраз не е лесно, но е профитабилно. Трката за оваа работа започнува веќе во ноември и трае до Божиќ. Кандидатите за ваков вид веридба не се…

Тажна приказна за жена од соседството која ја погребале соседите: Нејзиниот сопруг работел во Германија, таа ги одгледувала децата, а потоа… Шок

Заминувањето на работа во странство никогаш не е лесно, како за тој што се сели, така и за семејството што се збогува со него. Иако за некои тоа е голем…