Month: February 2024

ЗАБОРАВЕТЕ НА МРСУЛИ ОД НОСОТ чешање на очите, кашлање: ЧАЈ кој ги стопира АЛЕРГИИТЕ!

ЧАЈ кој ги стопира АЛЕРГИИТЕ! Без исцедок од носот, чешање на очите, кашлање… Д-р Марио: „Денес ќе ви откријам едно извонредно растение кое помага да се спречат алергиите, но и…

ДОКТОРОТ ВОЈА ПЕРИШИЌ ОТКРИ КОЈ Е НАЈЗДРАВИОТ ЗЕЛЕНЧУК ВО МАРТ: ПОСЛЕ НЕГО НЕ ВИ ТРЕБААТ ЛЕКОВИ, ЦЕЛОСНО ОЗДРАВУВА!

Докторот објасни и дали зеленчукот од оранжериите, какви што ни се достапни во зимските месеци, може да ги заменат „вистинските“ што растеле со сончева светлина и топлина. За витамините кои…

ТОЈ Е НАЈБОГАТ АЛБАНЕЦ НА БАЛКАНОТ! Купил вила од 4 милиони евра во Белград, не знае ни колку коли има, а еве како заработува толку пари

Балканот е домаќин на неверојатни приказни, а една од најновите кои го привлекуваат вниманието на јавноста е приказната за Шенки Маслани, попознат како Шенки Версаче. Овој Албанец од Северна Македонија…

Маж оставил неверојатен бакшиш од 568.000 ДЕНАРИ: Кога ја откриле причината, сите биле тажни!

Еден ресторан оставил огромен бакшиш во ресторан во Мичиген, а има потресна причина за тоа. Вработените во кафулето „Мејсон џер“ во пристаништето Бентон беа шокирани кога еден гостин остави бакшиш…

Денеска е голем празник, и ако се воздржите од ова – ќе ви се исполни секоја желба!

Црквата и вернициите го слават сеќавањето на преподобниот Аксентиј, христијанскиот светител кој живеел во 5.век право во Цариград, а потоа и во гора во близина на Халкидон. Преданието вели дека…

Маричиќ: Во јуни треба да пристигне пратка од 300 000 обрасци и до септември да имаме 1 900 000 издадени пасоши

Измените на Законот за безбедност во патниот сообраќај, со кои беше продолжена важноста на возачките дозволи со старото уставно име до крајот на годината, биле направени, како што кажа вицепремиерот,…

(ВИДЕО) ХУМАН ГЕСТ НА КОЧАНЧАНЕЦ: Кој ќе уплати 30.000 денари на сметка на Леонид, слободно нека дојде да го земе скутерот

Благојчо Ѓоргиев од Кочани и покрај својот здравствен проблем реши да го продаде својот скутер за хендикепирани, а парите да ги донира за лекување за младиот Леонид Индов, кој неколку…

ЧЕТВРТ БУРЕК СО ЈОГУРТЧЕ БЕШЕ 50 ДЕНАРИ, А СЕГА ЧИНИ 120 ДЕНАРИ Мицкоски смета дека земјава го достигна врвот на мизеријата

Македонија е убедливо на врвот кога станува збор за криминалот и корупцијата. Според просечната плата и пензија сме на дното, според степенот на мизерија исто така сме на врвот, изјави…