Month: March 2024

Сане Трајчев Боледува од епилепсија и психичко пореметување: Купува леб за кучиња и го потопува со вода за да преживее! (ВИДЕО)

Сане Трајчев потекнува од Јастребник, но на млада возраст со родителите се населува во село Бели каде ќе остане се до денес. За жал, од дете боледува од епилепсија и…

Петре Трпковски од прилепско Мажучиште ЕДВАЈ ВРЗУВАМ КРАЈ СО КРАЈ Крпен живот – тежок е! (ВИДЕО)

Петре Трпковски родум од Брез, 1975 година се населува во прилепско Мажучиште каде живее до денес. Завршил само основно училиште бидејќи порадиа инцидент не смеел да продолжи во средно училиште.…

Подравка повлекува од пазарот свој познат производ: Може да содржи парчиња пластика(ФОТО)

Со цел да се заштитат потрошувачите, од пазарот се повлекува брусилката за крупна морска сол Вегета маестро 100 грама, соопшти Подравка. Производот се отповикува како мерка на претпазливост и ако…

Додека сите зборуваат за нивниот развод, Драгана и Тони направија неочекувани потези: Новата одлука ја збуни јавноста

Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ и бизнисменот Тони Бијелиќ важеа за еден од најхармоничните парови на сцената, па не е ни чудо што со заеднички напори успеаја да создадат цела империја,…

За Македонците ПОСЕБЕН ТРЕТМАН ВО ВРАЊЕ, СЛОБОДБА МАСА СЕКОГАШ ЌЕ ИМА

Во последно време, трговските текови меѓу градовите на Балканот се променија, откако скопјани почнаа сè почесто да го посетуваат Врање за шопинг и за уживање во вкусната скара, додека жителите…

Доматите 135 денари, краставицата 85: Ќе ја плаќаме ли најскапата салата за Велигден?

Не е некоја нова вест дека во пресрет на Велигденските празници цената на свежата салата достигнува неверојатни вредности. Ако ги гледаме цените сега, на нешто повеќе од месец дена пред…

ОТКРИЕНА ТАЈНАТА ТЕТРАТКА НА КОСТА К: Симболи на смрт го навестиле масакрот во Рибникар

Момчето-монструм кое на 3 мај уби девет соученици и чувар Драган Влаховиќ во белградското училиште „Владислав Рибникар“, имало тајна тетратка, која е преполна со такви грозоморни набљудувања и детали што…

Хрватска по секоја цена сака да ги земе МАКЕДОНЦИТЕ ЗА РАБОТА ОВАА ЛЕТО: Погледнете ги сумите кои се нудат по огласите ширум државава!

Со зголемената потреба за сезонски работници, Хрватска и ова лето ќе биде популарна дестинација за многу Македонци кои бараат подобри работни услови и плати. Во последните години, бројот на издадени…

Тошковски: Открива како да дојдеме до пасош за 1 ден!

На својот ФБ профил се огласи Министерот за внатрешни работи Тошковски. Реорганизацијата и зголемувањето на капацитетите во делот на управните служби дава резултат, пишува техничкиот Министер за внатрешни работи, Панче…