Month: March 2023

ВИДЕО: Неверојатен момент кога голема лавица по прв пат после долго време се сретнува со човекот кој ја пораснал како малечка

Влегол во кафез каде живеела лавица – Кјара која доби име по една од улогите од филмот Кралот на лавовите, скокнала во прегратка на својот поранешен сопственик со кој не…

ВЕРНИЦИТЕ ДЕНЕС ГО ПРОСЛАВУВААТ СВЕТИ АПОСТОЛ АРИСТОВОЛ: Ако работите не ви одат добро во животот, МОРАТЕ да го почитувате овој обичај!

Еден од Седумдесеттемина апостоли. Брат на светиот апостол Варнава. Родно место му е островот Кипар. Следбеник на свети апостол Павел, којшто во Посланието до Римјаните и го спомнува (16, 10).…

„ЖИВЕАМ ВО ХАРЕМ СО 147 ЖЕНИ, МАЖОТ Е СУЛТАН“ Најбогатата Србинка е мажена за АРАП МИЛИОНЕР и вака изгледа нејзиниот сопруг

Поранешната мис на Југославија и една од најбогатите Србинки, Јелена Бин Драи, 15 години е во брак со шеикот Саид Бин Драи. Круна на нивната љубов, на која злите јазици…

Парот се подготвувал за венчавка кога несреќата променила се, но сега му благодарат на Бога за се

Тревис Џонсон се подготвувал да се ожени со својата девојка Рејчел Божсик кога сообраќајна несреќа со мотор сменила се. А најдобриот дел е што Рејчел и нејзиниот сопруг Тревис секој…

ШТИТИ ОД БОЛЕСТИ: Монасите од Света Гора ја јадат оваа храна секој ден!

Во процесот на готвење, готвачот користи маслиново масло само во вторник, четврток, сабота и недела. Постојат и правила и традиции поврзани со трпезата на монасите од Света Гора. Јадат вкусно,…

МИ ДОЈДЕ Со Фиат Пунто, Живее со родителите, А ПРЕКУ ОВА НЕ МОЖЕВ ДА ПОМИНАМ: Девојка раскажа како и поминала првата средба!

Една корисничка на Твитер неодамна ги сподели своите впечатоци на интернет и предизвика бура од коментари со објавата. Некои ја поддржуваат, а други силно ѝ замеруваат. Имено, една девојка по…

Астролозите ги објавија 3-те најсреќни датуми во април: Тие носат поволни шанси, искористете ги паметно!

Неколку датуми ќе бидат најповолни во текот на април 4-ти април – огледало датум 04.04. – Бројот 4 во нумерологијата претставува комбинација од 4 елементи – земја, вода, оган и…

ДЕДО доживеал 110 ГОДИНИ: Имал ЧУДНА навика, а неговата ЌЕРКА тврди дека токму ова е рецептот за долговечност!

Човекот кој доживеал 110 години имал една навика која ја практикувал секој ден. Марк Берендс доживеал 110 години, а како што многумина веруваат, една од неговите навики придонела за неговата…