Month: May 2023

СЕУШТЕ НЕ Е ПОЧНАТА БЕРБАТА , А МУШТЕРИИТЕ ВЕЌЕ СЕ РЕДАТ: Драган не може да набере колку што бараат, а заработува многу пари! Затоа што само тој ја има таа стока!

Однапред договорената цена од 500-600 динари за килограм е шега ТОПОЛА – Првите увезени јагоди пристигнаа на полиците на маркетите ширум Србија , а нивната цена често ги остава во…

АКО ПЛАНИРАТЕ ВО ХРВАТСКА, ЕВЕ ШТО МОЖЕТЕ ДА НОСИТЕ: Без никакви проблеми или страв од контроли

Се ближи сезона на годишни одмори и многумина ќе го поминат одморот во Хрватска. Од почетокот на годинава дополнително се заострија мерките при влез во Хрватска бидејќи таа влезе во…

СЕКОЈ СТАН ВО ЈУГОСЛАВИЈА ИЗГЛЕДАШЕ ТОКМУ ВАКА: Сите зјапаат во ДЕТАЛОТ ДО ТРОСЕДОТ! (ФОТО)

На фотографијата се гледа како изгледал речиси секој стан во поранешната држава. Југославија ни остана во сеќавањето, а некои детали од поранешната држава беа длабоко врежани во нашата меморија. На…

СО ГОДИНИ ЖИВЕЕЛ ОД КОРНИШОНИ, САДЕШЕ И БЕРАШЕ, А ПОТОА ПРЕМИНАЛ НА ОВА ОВОШЈЕ! Оттогаш изградил две куќи, а заработката не ја криел!

Ова е подобро од корнишони, полесно и поздраво, никаде не гледаш загадено, ова е најздраво за тебе, а горе има планинска вода која никогаш не пресушила, но мораш да работиш,…

„ДЕЦАТА НЕ СЕ ИСКВАРЕНИ, НЕ МОЖАТ ДА МРАЗАТ“: Самохран татко воспитува девојче со Даунов синдром, се бори натчовечки

Самохран татко од селото Шуљам кај Сремска Митровица се грижи за својата ќерка со Даунов синдром откако ги остави сопругата и мајката на девојчето. Ангела сега има 16 години, а…

Цени што ќе ви се заврти глава: Лежалките во Грција се бесплатни, а едно пиво чини 37 евра, додека лимонадата ќе ве чини речиси колку и целиот ручек.

Еден бар на плажа во Грција има цени за пијалоци кои нема да направат да се чувствувате добро. Туристите тотално збеснати – „прво велат дека лежалките се бесплатни, а кога…

Маја дала отказ од фирмата, сега работи од дома: Во сезоната нема време ни да јаде – Заработува 20.000 дeнари дневно

Меѓу најпопуларните и најпрофитабилните работни места дефинитивно се работните места за разубавување. На тоа укажува и секојдневното објавување на нивните огласи на социјалните мрежи, каде многу брзо можеме да најдеме…

ПЕЧАЛБАР ОД ГЕРМАНИЈА БЕСЕН ПОРАДИ СЕМЕЈНАТА лакомост Секој месец им праќал пари, а потоа дознал што всушност прават со неговите пари: „Се жалат дека им купувам патики за „само“ 150 евра. АЛО ЛУЃЕ ДАЛИ СТЕ НОРМАЛНИ“

На социјалните мрежи човек кој вели дека работи во Штутгарт се пожали на алчно семејство од Србија. Ви ја пренесуваме неговата објава која предизвика бројни коментари. „Како се справувам со…

Ако вашиот сопруг ги прави овие работи, време е да размислите за развод: Рускиот психолог е брутално искрен за врските што немаат иднина

Ваков реален совет никаде нема да слушнете. Ако ја сакате вистината, ќе ја добиете во овој текст Познатиот руски психолог Михаил Лабковски даде неколку интересни совети за жените. На едноставен…