Category: ВИДЕО

Самохрана мајка си изгради куќа: Рај од 18,5 метри квадратни за кој сите зборуваат

После два неуспешни брака, изгубен дом, Мишел решила да изгради сопствен дом Мишел Бојл до неодамна беше принудена да изнајмува куќа во Орегон за 1.173 евра месечно. Поради високата кирија…

„ИМАВ ПЕТ СКОКАЊА СО ПАДОБРАН, ОД КОИ ДВА СЕ ЗАКАЧИВ НА ТОПОЛА“: Ангелов открива интересни анегдоти од неговото минато

Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов во подкаст гостувањето на Сител, открива детали од минатото кога скокал со падобран. Вели дека бил многу слаб и дека висел на топола бидејќи не…

(ВИДЕО) ТАТКОТО НА ЕДЕН ОД УАПСЕНИТЕ ЗА УБИСТВОТО НА ДАНКА: Не верувам дека е способен за такво злосторство, но ако го направил, ќе одговара

Душан Јанковиќ, таткото на Срѓан Јанковиќ, еден од уапсените за убиството на Данка Илиќ (2) во Бањско поле кај Бор, за „Блиц“ вели дека не верува дека неговиот син е…

Тешката судбина на младото момче од Македонија: Како бебе мајка ми ме фрлила во канта, пред три години трактор ме прегази, сакам стан и работа

руица Атанасов имал поразлични планови за неговиот живот и можеби ќе бил успешен фудбалер доколку тој му поделел поубав избор на карти. Сепак, пораснат во дом очигледно својата карма подоцна…

Во Белгија поставена ИФТАРСКА софра долга два километри (ВИДЕО+ФОТО)

– Во организација на голем број невладини организации на улицата „Турнхоутсебан“ поставени се маси по повод ифтар, вечерен оброк во текот на месецот на постот Рамазан, како еден вид проект…

АКО ГО ИМАТЕ ОВОЈ ОЛДТАЈМЕР ВО ГАРАЖА, ЌЕ СТАНЕТЕ ПОБОГАТИ ЗА 7.000 ЕВРА: Го возела ПОЛОВИНА МАКЕДОНИЈА, денес вреди цело богатство!

Трабантот беше најчестото возило во Источна Германија и се извезуваше во земјите од комунистичкиот блок, како и пошироко. Истражувањето открива дека НАШИТЕ возачи претпочитаат користени возила од Италија, но Трабантот…

Дедо се бори за егзистенција на неговата 6 годишна внука и се плаши дека ќе ја изгуби работата бидејќи не ја пуштаат во градинка(ВИДЕО)

Скопјанецот Слободан Маџовски е самохран дедо кој единствен се грижи за својата 6 годишна внука Ана, бидејќи нејзината мајка е ставена во здравствена институција поради алкохолизам. Маџовски сега е очаен…

ВЛЕГНА ВО СПАЛНАТА СОБА И ЗАБЕЛЕЖА ДЕКА НЕКОЈ ЛЕЖИ ДО МАЖОТ: Го зеде ЈОРГАНОТ, а потоа бесно излета надвор штом виде…(ВИДЕО)

Жената налутено станала и го напуштила креветот, а не се знае дали навистина отишла да спие на креветото Многу парови кои спијат заедно во кревет имаат повремени проблеми. ‘Рчењето, недостатокот…