Month: March 2023

ЗОШТО ПРАВОСЛАВНИОТ НАРОД СТОЈАТ ВО ЦРКВИТЕ, ДОДЕКА ЛУЃЕТО ОД ДРУГИТЕ ВЕРИ СЕДАТ ИЛИ КЛЕЧАТ: Црквата дава едноставно објаснување!

Најраните христијани, оние кои живееле во апостолско време, односно во текот на првиот век од нашата ера, се молеле стоечки. Се чини дека дури и тогаш седењето во Божјо присуство…

БАБА НАДА ЖИВЕЕ САМА, ОТСЕЧЕНА ОД СВЕТОТ, А ДЕЦАТА НЕ ЈА ПОСЕТАЛЕ ТРИ ГОДИНИ: Исповед која носи солзи! (ФОТО)

Лекарот од Итна помош вели дека во оваа општина најголем дел од населението се стари лица, без никаква поддршка однадвор Суровата клима, немањето работа и услови за современ живот ја…

СЕ СМИРИЈА? Ќерката на ГАЗДАТА НА ПИНК ТВ Жељко Митровиќ снимена со милијардерот Илија: Долго не можеа да живеат еден без друг!

Кристина Митровиќ и Илија Рискин беа на чекор од свадбената веселба. Романтични излегувања, луксузни патувања, скапи подароци, неизмерна љубов и внимание е нешто што секојдневно го гледавме на нивните профили,…

АКО НЕ СТЕ ЗНАЕЛЕ Вака се однесува МАЖОТ кој не си ја сака ЖЕНАТА!

Ана Кирјанова е една од најпознатите руски психолози. Нејзините дела се преведени на повеќе светски јазици, а често се занимава со машко-женските односи и главните причини за несреќните врски во…

СЕ СЕЌАВАТЕ ЛИ МИЛИЈАНА? Убавата актерка денес не би ја препознале, а еве што прави 3 децении по КУЛТ серијата!

Милијана од Ѓекна ја глумеше актерката Аријана Чулина, а еве како изгледа таа денес и со што се занимава. Неодамна пишувавме за Ксенија Пајиќ , која беше многу популарна низ…

ПРЕКРАСНА БОСАНСКА ПРИКАЗНА: Браќата Мухамед и Хамза ја организираа венчавката во ист ден, а причината допрва ќе ја слушнете!

Денот на венчавката во животот на мажот и жената истовремено претставува нов лист во нивниот живот и круна на една љубов. Меѓутоа, кога ќе одлучите да организирате свадба на истиот…

ПРИКАЗНА ОД КОЈА ТЕЧАТ СОЛЗИ: Собрала сили и му го донирала органот на починатиот син на Нихади, СЕГА СЕ ЗАПОЗНАА!

Донирање органи – нешто што го правиме како врвно добро, без разлика дали сме подготвени да ги донираме нашите органи по смртта или се согласуваме на чинот на дарување на…

ДОДЕКА ГИ ЗАТВОРАШЕ ДУПКИТЕ НЕ БЕШЕ СВЕСЕН ШТО ОСТАНА ВНАТРЕ: САМО ПО 7 ЧАСА СКРШИ СЕ И ИМАШЕ ШТО ДА ВИДИ! (ВИДЕО)

Овој клип привлече големо внимание кај интернет заедницата, дури 25,7 милиони луѓе го погледнаа, а еве зошто. Домашните миленици заземаат посебно место во нашите животи и буквално сè им е…

Се во куќата се распаѓа, а Стефан (8) и Нешо (10) сонуваат за топла соба без дупки. Кога сиромаштијата е голема, желбите се скромни! (Видео)

Можете ли да замислите во 2023 година деца да живеат во трошни куќи, да немаат доволно кревети, да учат така што мораат да го вклучат генераторот затоа што немаат струја,…

ИМА РАБОТА ЗА КОЈ САКА ДА РАБОТИ! Мирољуб го одржува семејството заедно, а нивните производи се продаваат низ цел РЕГИОН! (ФОТО)

Пред 17 години, кога семејството Ѓеровиќ реши да не зависи од млекопроизводителите, туку исклучиво се определи за преработка на млеко, се покажа дека тоа е вистинската одлука. Денес ова домаќинство…