Month: March 2023

Исповеди на луѓе кои Германија ги отфрли за АЗИЛ: „Бевме изолирани во хали и саеми“ – Не можевме психички да издржиме

Барателите на азил меѓу кои и голем број Роми, во повеќето случаи биле вратени од Германија во своите домови. Тие сега отворено кажаа зошто се решиле на тој чекор и…

УТРОВО НА МАСАТА ЗА 8 МАРТ МЕ ЧЕКАШЕ ПОДАРОК ​​ОД МАЖОТ: Жива среќна веднаш го отворив, а потоа ШОК! СЕ НАДЕВАМ ДЕКА СОНУВАМ!

Утрово добив подарок за 8 март од сопругот на маса. Се разбира, цела среќна ја отворив кутијата, надевајќи се дека можеби е некој накит, а потоа ладен туш. Кога птвприв…

СО МЕСЕЦИ ЛЕЖЕЛO ТЕЛО НА НЕПОЗНАТА ЖЕНА КРАЈ ПАТ: По 45 години откриле која е, но едно останува МИСТЕРИЈА!

На полицијата и беа потребни 45 години за да го открие идентитетот на жената чие тело беше пронајдено на страна од пат во Масачусетс. Благодарение на напредокот на ДНК технологијата,…

ПРАВАТА Вистина за работата на Алјаска: Плата до 7.000 евра, но Ива го покажа суровото лице на работата!

Една од девојките која се нашла на Алјаска во потрага по добра плата е тиктокер Ива, која своето искуство од работата таму го сподели на ТикТок. Таа работи во компанија…

НА ДЕДО (90) МУ СЕ ПУШТААТ ЖЕНИ ОД СИТЕ СТРАНИ: Му ја гледаат РАКАТА и започнува лудилото (ФОТО)

Во коментарите почнаа да се слеваат разни „непристојни понуди“. 90-годишен Кинез е нападнат од жени од сите страни, откако се појави видео на кое тој носи златен накит вреден повеќе…

ГРУБИ:Во мојата канцеларија има фудбал, голче, кош, баскет, топка за ракомет, НЕ БЕШЕ ВО РАБОТНО ВРЕМЕ, НО И ДА БЕШЕ – не гледам ништо неморално, си игравме малку фудбал!

Сме станале општество со хистерични реакции за се и сешто. Ова го истакна првиот вицепремиер Артан Груби во телевизиско гостување на 24 Телевизија по објавувањето на фотографиите на кои тој…

МАЈКАТА НА ИБРАХИМОВИЌ Е ВИСТИНСКИ ХЕРОЈ! Таа станувала во 4 часот наутро, се грижела за пет деца, а најголеми проблеми и правел таткото на Златан!

Јурка Гравиќ е мајка на познатиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ, а неговите корени потекнуваат од Босна и Херцеговина и Хрватска. Таа станала во четири часот наутро и одела на работа, попладне…

„МОНСТРУМОТ ОД АТЛАНТИК“ ВЕЌЕ ПРИСТИГНА ВО ЕВРОПА, ВЕЌЕ ИМА ХАОС: „Не чекаат најстудениите денови во годината“

Метеоролошката канцеларија на Велика Британија и Агенцијата за здравствена безбедност во вторникот издадоа предупредување поради екстремно студеното време во наредните денови. Метеоролошката служба издаде жолто предупредување, додека институтот издаде трето…

Кажи ги овие зборови утре и се ќе си дојде на свое место: Го славиме светецот кој цел живот се бореше за праведници

Православна црква и верниците на свети Поликарп го слават 23 февруари според црковниот календар, односно 8 март според Грегоријанскиот календар. Свети Поликарп се смета за заштитник на праведните и добри…

Утре овој цвет НЕ го подарувајте на мајки, сопруги и сестри: Се верува дека носи НЕСРЕЌА, а во МАКЕДОНИЈА се продава насекаде!

Секој цвет има своја симболика и значење, затоа е важно да се земат предвид преференциите и вкусот на личноста на која и го подарувате цветот. Бршленот е растение кое може…