Month: March 2023

Бујар Османи ДОБИ НОВА ФУНКЦИЈА: Артан Груби ПРВ МУ ЧЕСТИТАШЕ!

Првиот вицепремиер Артан Груби доцна синоќа му ја честиташе новата партиска функција на министерот за надворешни работи Бујар Османи кој беше поставен за координатор на партискиот огранок во Чаир на…

Предодреденo им е да Пливаат ВО ПАРИ: Овие 3 хороскопски знаци КОГА-ТОГАШ ќе се збогатат!

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност да препознаете профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат многу пари. Бик Бикот е знак на здравје и благосостојба,…

ВЕРНИЦИТЕ ГИ ПРОСЛАВУВААТ СВЕТИТЕ МАЧЕНИЦИ ВО ЕВГЕНИЈА: Денеска не се позајмуваат пари, а се верува дека на оние што не го прават ОВА ќе им недостига се!

Нивните имиња ги знае само Господ, кој ги запиша во Книгата на живите на небото! Според народното верување, не треба да се договараат свадби, свршеници, кумови, братства, да не се…

Платил 80 денари за салата и се згрозил кога ја отворил: Што е ова “ЗЕЛЕНОВО”, дали салата оди со тоа? Напиша Белграѓанин на Твитер!

Белграѓанин на социјалната мрежа Твитер објави фотографија од мувлосана салата што ја купил во маркет во главниот град. Имено, експертите често предупредуваат дека потрошувачите треба да бидат многу внимателни при…

САКАШЕ ДА БИДЕ МАНГУП: Залепил мало парче црна лента на својата регистарска табличка и буквата Ц ја претворил во О (ВИДЕО)

На социјалните мрежи жестоко се шири видео кое разоткри уште една грешка во системот „Око соколово“ – доволен е едноставен трик за да се забуни и да се испрати казна…

„Живееме во темница, јадеме сува храна“: Марија и нејзиното момче изнајмиле стан, ГАЗДАТА им ја исклучил струјата – Причината е неверојатна!

М.Н.(23) решила да го напушти семејниот дом бидејќи сакала да биде независна. Освен што студира, работи и хонорарно за да заработи за живот и студирање, особено што киријата ја плаќа…

Тешката судбина на српскиот фудбалер: Играше за Реал Мадрид и репрезентацијата, сега моли за помош и работи во магацин за 400 евра

Здружението на ветерани на фудбалскиот клуб Реал Мадрид го контактирало поранешниот фудбалер на тој клуб Предраг Спасиќ по неговите молби за помош. Спасиќ, кој во својата кариера настапуваше за Раднички…

Племето на најубавите луѓе на планетата: Ги покриваат телата со кал и никогаш не се капат! (ФОТО)

Химба верува дека секое дете го избира семејството во кое ќе се роди. Племето Химба е населено во близина на градот Опуву, регионот Кунене, северна Намибија. Оваа популација брои околу…

Поради овај исповед на оваа МАЈКА плаче цел регион: „Не им се јавувам, чекам да се сетат на мене, се чувствувам толку бесна и напуштена како куче“

Зошто? Дека сега ќе бидам сама и ќе седам цел ден во четири ѕида чекајќи да ми заѕвони телефонот, барем некој да ми каже „Среќен роденден“ и да се чувствувам…

Се вратила од работа и нашла ХАОС: Нејзиното дете со кармин намачкало по целиот тросед, а таа го нанела ОВА од 40 денари и бил како НОВ!

Кога влегла во куќата, ги следела црвените траги сè до софата која била набраздена Неодамна една мама на социјалните мрежи објави кратка „хорор“ приказна за која виновник е нејзиниот мал…